تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
کد مطلب : ۴۰۲۰۸۳
دبیرکل بنکداران مواد غذایی گفت: با عرضه برنج نو از هفته‌های آینده در بازار پیش‌بینی می‌شود که قیمت برنج ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یابد.
۰
plusresetminus
وعده دبیرکل بنکداران مواد غذایی: برنج تا 20 درصد ارزان می‌شود

قاسمعلی حسنی درباره آخرین تحولات بازار اقلام اساسی اظهار کرد: با عرضه برنج نو از هفته‌های آینده در بازار پیش‌بینی می‌شود که قیمت برنج ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه بازار برنج خارجی در رکود و سکوت به سر می‌برد، افزود: با توجه به واردات و عرضه مناسب برنج خارجی جای هیچ‌گونه نگرانی مبنی بر نوسان قیمت در ایام محرم نیست.

دبیرکل بنکداران مواد غذایی درباره آخرین وضعیت بازار حبوبات گفت: با آغاز فصل برداشت و کاهش تقاضا برای خرید حبوبات، بازار از ثبات نسبی برخوردار است.

حسنی ادامه داد: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اختصاص ارز نیما به واردات، نرخ چای خارجی ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد در بازار افزایش یافته است که با وجود افزایش غیرمنطقی قیمت، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار باید وارد عمل شود و تکلیف مصرف کنندگان را مشخص کند.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه قند و شکر وجود ندارد، بیان کرد: هم اکنون شکر با نرخ مصوب در تمامی فروشگاه‌ها توزیع می‌شود و در صورت فراوانی شکر در انبارها، محدودیتی در توزیع قند وجود ندارد.

دبیرکل بنکداران مواد غذایی با اشاره به اینکه التهاب بازار شکر فروکش کرده است، افزود: با توجه به ذخایر شکر مانده در انبار‌ها و توزیع سهمیه‌ای دیگر خبری از نوسان قیمت محصول در بازار نیست که با استمرار توزیع شکر سهمیه‌ای هیچ‌گونه افزایش قیمت در بازار محرم متصور نیستیم.

حسنی، نرخ دولتی هر بسته ۹۰۰ گرمی شکر را چهار هزار و هر کیلو شکر فله را 3400 تومان اعلام کرد.

وی قیمت اقلام اساسی در ایام محرم را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید افراد، رکود و آرامش حاکم بر بازار و فراوانی جنس در انبار‌ها هیچ‌گونه تنش قیمت در ایام‌ محرم را نخواهیم داشت.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲