تاریخ انتشاريکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
کد مطلب : ۴۰۲۰۸۱
وزیر آموزش و پرورش در دوره نخست اصلاحات می‌گوید عده‌ای از مشارکتی‌ها آمدند و به من گفتند باید علیه آقایان جنتی و مصباح یزدی موضع‌گیری می‌کردید.
۰
plusresetminus
مظفر: موضع‌گیری علیه آیت‌الله جنتی شرط دولت اصلاحات برای تداوم وزارتم بود

حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. وی در دوره نخست اصلاحات وزیر آموزش و پرورش بوده است. مظفر در مصاحبه‌ای تفصیلی با خبرگزاری فارس گفته است: «اگر بخواهیم بی‌طرفانه ارزیابی کنیم هر کشور دیگری غیر از ایران در چنین وضعیتی قرار می‌گرفت بدون شک متلاشی شده و از بین رفته بود. یکی از دستاورد‌های ما، چهل سال ماندگاری این انقلاب در برابر چهل سال گردنه‌های توطئه، تحریم، تهدید و جنگ است.»

مظفر که در دوره نخست اصلاحات وزیر آموزش و پرورش بوده در پاسخ این سؤال که «سال 80 بار دیگر به شما پیشنهاد وزارت دادند یا نه؟» گفت: «عده‌ای از مشارکتی در آن زمان به سرپرستی خانم فاطمه حقیقت‌جو با من ملاقات کردند و با من شرط کردند و حرف‌هایی را به من دیکته کردند و گفتند باید طبق برنامه‌های ما پیش بروی؛ من هم گفتم که اگر دوباره برای این پست معرفی شوم همان رویه قبل را در پیش می‌گیرم و به این دلیل دیگر برای سال 80 معرفی نشدم. البته خود شخص آقای خاتمی‌تمایل داشت که من را دوباره برای این پست معرفی بکند، چرا که کارکرد من را قبول داشت، ولی نتوانست فشار گروه‌های مشارکتی را تحمل کند، اما بعد از اینکه شخص دیگری برای تصدی این پست معرفی شد اظهار پشیمانی کرد.»

وی در پاسخ به این پرسش که «افرادی که به سرپرستی خانم حقیقت‌جو آمده بودند چه شرطی را برای شما در نظر گرفتند؟» گفت: «آن‌ها گفتند که دولت آقای خاتمی ‌انتظار داشت آموزش و پرورش را در مسیر اصلاحات قرار بدهید که شما در این امر کوتاهی کردید. از آنها پرسیدم که چه کوتاهی در وظایفم بوده است؟ آنها گفتند که باید مانند آقای مهاجرانی، علیه آقایان جنتی و مصباح یزدی موضع‌گیری می‌کردید. من در جواب آنها گفتم هرگز وزیر نظام نمی‌تواند اپوزیسیون نظام باشد. صحبت من همیشه این بوده که وزیر نمی‌تواند اپوزیسیون باشد، وزیر همیشه باید پاسخگو باشد و اگر جرمی ‌در زمان وزارت او اتفاق بیفتد خودش مجرم است. یک مسئول، عضوی از نظام است و اگر چنین کاری کند، نفاق در کشور به‌وجود می‌آید. جالب این است که آن افراد به من گفتند که تو حاکمیتی فکر می‌کنی و من هم در پاسخ گفتم مگر یک خدمتگزار نظام می‌شود غیر از این فکر کند؟»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما