تاریخ انتشاردوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۴۰۱۳۷۰
مدیر فرودگاه‌های استان کردستان با اشاره به اینکه در سال ۹۵ پروازهای سنندج به سلیمانیه برقرار بود و به دلیل عدم تمایل شرکت هواپیمایی سلیمانیه اکنون این پروازها لغو شده است، گفت: به دلیل تشابه فرهنگی اقلیم کردستان عراق و نیز بحث توریسم درمانی و گردشگری برقراری پرواز سنندج به مقصد سلیمانیه عراق در اولویت برنامه‌های فرودگاه قرار دارد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،امیرعباس نظری‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  با اشاره به پروازهای فرودگاه سنندج از ابتدای فروردین سال‌جاری تاکنون اظهار داشت: از تعداد ۲۳۰ پرواز امسال فرودگاه سنندج حدود ۱۷ هزار مسافر و ۹۰ تن بار جابجا شده است.
وی اظهار کرد: فرودگاه سنندج افزون بر پروازهای با برنامه، یکسری پروازهای غیر برنامه‌ای با شرکت‌های مختلف مانند ارتش، پلیس، اورژانس هوایی و سازمان نقشه‌برداری خدمات هوایی انجام می‌دهد.
مدیر فرودگاه‌های استان کردستان یادآورشد: ۲۰ پرواز رفت و برگشت سنندج ـ تهران و بالعکس به صورت هفتگی از فرودگاه سنندج و شرکت آسمان، ایران ایر و قشم ایر انجام می‌شود.
به گفته وی، روزانه بجز پنج شنبه‌ها یک تا دو پرواز تهران ـ سنندج و بالعکس انجام می‌شود.
نظری‌زاده با اشاره به اینکه در سال ۹۵ پروازهای سنندج به سلیمانیه برقرار بود و به دلیل عدم تمایل شرکت هواپیمایی سلیمانیه اکنون این پروازها لغو شده است، گفت: به دلیل تشابه فرهنگی اقلیم کردستان عراق و نیز بحث توریسم درمانی و گردشگری برقراری پرواز سنندج به مقصد سلیمانیه عراق در اولویت برنامه‌های فرودگاه قرار دارد.
مدیر فرودگاه‌های استان کردستان اظهار کرد: امید است در آینده نزدیک مجددا پروازهای فرودگاه سنندج و اقلیم کردستان عراق برقرار شود.
وی با اشاره به اینکه سامانه ناوبری فرودگاه سنندج مجهز به مدرن‌ترین و بروزترین تجهیزات است گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش پروازهای فرودگاه سنندج فراهم است و تجربه ثابت کرده که پروازهایی که در گذشته به مقصد ترکیه و سلیمانیه انجام شده است نشان‌دهنده مهیا بودن ظرفیت فرودگاه سنندج برای افزایش پروازهاست.
فرودگاه سنندج حدود ۵۰ سال قدمت دارد و با مساحت ۹۰۰ هزار متر در جنوب غربی سنندج و ابتدای جاده سنندج کرمانشاه واقع شده است، عملیات ساخت اولیه فرودگاه در سال ۴۷ آغاز شد و در سال ۱۳۵۰ آغاز بکار کرد.
اولین پرواز فرودگاه در سال ۵۰ توسط شرکت هواپیمایی هما انجام شد.
استان کردستان بیش از یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، فرودگاه سنندج نقش مهمی در جابجایی مسافر و توسعه توریسم و مسافران گردشگر بعهده دارد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما