تاریخ انتشاردوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۴۰۱۳۴۱
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و وزیر اسبق ارتباطات گفت: یک مشکل اصلی دانشگاه‌های ایران یکسان بودن رویه تدریس و دروس است و تفاوتی بین درسی که در دانشگاه‌های مختلف داده می‌شود نیست تا متناسب با تمام نیاز‌های صنعت نیرو تربیت شود.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،محمد سلیمانی عضو هیات علمی و استاد دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار   اظهار داشت: یکی از مشکلات گریبان‌گیر دانشگاه‌های ایران یکسان بودن رویه تدریس در همه دانشگاه‌ها است که این مشکل از حدود 40 سال پیش ایجاد شده است. 
وی گفت: اشتباهی که دانشگاه‌های ایران به آن دچار هستند و کسی هم نمی‌تواند آن را اصلاح کند و البته کسی هم به دنبال اصلاح آن نیست، این است که وقتی ستاد فرهنگی در اوایل انقلاب تشکیل شد، همه دانشگاهی کشور را یکسان کرد.
سلیمانی توضیح داد:‌ برای مثال در رشته برق در رشته مخابرات، فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های تهران همان درسی را می‌خواند که فارغ التحصیل دانشگاه کرمان و دانشگاه اهواز می‌خواند و تفاوتی در دروس آنها وجود ندارند.

وی ادامه داد:‌ این در حالی است که باید فارغ التحصیل دوره لیسانس دانشگاه تهران، با دانشگاه اهواز، دانشگاه شریف و دانشگاه علم و صنعت متفاوت باشند و درس‌های مختلفی را خوانده باشند تا بتوانند تمام گستره‌های نیاز‌های صنعت را برآورده کنند و به آنها پاسخگو باشند و دست صنعت هم برای استخدام و گزینش این افراد باز باشد. 
عضو هیات علمی و استاد دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: در نتیجه این اشکال است که درس‌هایی که آنها می‌خوانند خیلی به درد صنعت نمی‌خورد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درسی که از دفاع مقدس نمی‌آموزند!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گشتیم نبود؛ نگرد نیست!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گفت‌گویی زیبا بین زن بی حجاب و زن چادری
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸