تاریخ انتشارشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۴۰۱۱۴۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی از افزایش 1400 تخت به تخت‌های بیمارستانی قم طی دو تا سه سال آینده خبر داد و گفت: با این شرایط قم به مرکز توریستی درمانی نیز تبدیل خواهد شد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،ابوالفضل ایرانی‌خواه در آیین گرامیداشت روز پزشک که با حضور اعضای جامعه پزشکان استان قم و چند تن از مسؤولان استانی در مرکز همایش‌های غدیر برگزار شد ضمن گرامیداشت روز پزشک اظهار کرد: یاد و خاطره شهدا و درگذشتگان جامعه پزشکی را گرامی داشته و خدمات و تلاش‌های بی‌دریغ آنان را ارج می‌نهیم.
وی ادامه داد: بیش از 3700 نفر فقط عضو جامعه نظام پزشکی قم هستند و علاوه بر این بیش از صدها نیروی انسانی دیگر نیز در جامعه پزشکی و بیمارستانی قم به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: طی دو الی سه سال آینده بیش از 1400 تخت به تخت‌های بیمارستانی قم افزوده می‌شود، یعنی بیش از 3500 تخت مدرن و مجهز بیمارستانی در مراکز درمانی قم وجود خواهد داشت و قم را به مرکز توریستی درمانی نیز تبدیل خواهد کرد.
ایرانی‌خواه اضافه کرد: در سال آینده فاز نخست بیمارستان هزار تختخوابی قم بیمارستانی که مانند آن در کشور وجود ندارد به بهره‌برداری می‌رسد.
وی تشریح کرد: قم به عنوان یکی از مجهزترین مراکز نظام ارجاع در کشور است و در همین راستا با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، قم از 40 مرکز به 180 پایگاه و مرکز گسترش پیدا کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در راستای شکوفا کردن ظرفیت حوزه آموزش پزشکی در قم اساتید مجرب و شناخته‌ شده ای‌ نقش آفرینی می‌کنند و دانشگاه علوم پزشکی قم سیر پرشتاب و قابل قبولی را در این زمینه دنبال می‌کند.
ایرانی‌خواه تصریح کرد: آموزش علوم پزشکی در رشته‌های تخصصی بیهوشی، اعصاب و رشته‌های فوق تخصصی گوارشی و ... به زودی در قم آغاز خواهد شد.
وی عنوان کرد: بر اساس اطلاعات و آمار موجود، بیماران از کشورهای مختلفی از جمله عراق، افغانستان، مسکو (روسیه)، ترکیه، آذربایجان و ... برای پیگیری روند درمان بیماری خود به مراکز درمانی قم مراجعه می‌کنند که این نگاه ویژه‌ای به توسعه و ارتقاء جامعه نظام سلامت قم را می‌طلبد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از طرح درخواست تربیت پزشک دوره‌های عمومی و تخصصی از سوی کشورهای متعدد از جمله افغانستان، جمهوری آذربایجان و ... خبر داد و گفت: به زودی با جواب مثبت پاسخ آنان را خواهیم داد و آموزش در این زمینه را برای آنان آغاز خواهیم کرد.
ایرانی‌خواه بیان کرد: نخستین مرکز درمانی خصوصی «مادر» در قم به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: نجات جان همنوعان به برکت نگاه خداوند و اعتماد مردم و با دستان پزشکان دلسوز قم مقدس روز به روز با موفقیت بیشتر دنبال خواهد شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درسی که از دفاع مقدس نمی‌آموزند!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گشتیم نبود؛ نگرد نیست!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گفت‌گویی زیبا بین زن بی حجاب و زن چادری
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸