تاریخ انتشارجمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
کد مطلب : ۴۰۱۰۷۹
نشست بین المللی سرمایه گذاری در استان «سردریا» ازبکستان با حضور کشورهای مختلف برگزار شد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،نشست بین المللی سرمایه گذاری «سردریا» در شهر «گلستان» مرکز این استان واقع در شرق ازبکستان برگزار شد.
«غافرجان میرزایف» استاندار استان سردریا در مراسم افتتاحیه این نشست ضمن دعوت از سرمایه گذاران خارجی برای همکاری گفت: هم اکنون استان سردریا با دارا بودن جایگاه منحصر بفرد خود، نزدیکی به قزاقستان و تاجیکستان توجه سرمایه گذاران خارجی را جذب می‌کند.
وی افزود: این استان از آغاز سال جاری میلادی بیش از 100 میلیون دلار سرمایه گذاری های خارجی مستقیم جذب کرده است.
میرزایف خاطرنشان کرد: امروز در این استان شرکت های زیادی با سرمایه سرمایه گذاران کشورهای چین، سنگاپور، روسیه، انگلستان، ترکیه، امارات متحده عربی و دیگر کشورها در زمینه های نساجی، مصالح ساختمانی، کاشی، داروسازی، شیمیایی و .. فعالیت می کنند.
وی گفت: بیشتر تولیدات کارخانجات این استان به بیش از 35 کشور مانند چین، روسیه، قزاقستان صادر می شود و برای تسهیل همکاری های متقابل در روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و اوکراین خانه های بازرگانی افتتاح شده است.
میرزایف یادآوری کرد: هم اکنون در قلمرو این استان منطقه آزاد اقتصادی فعالیت می‌کند در این منطقه در حال حاضر 45 طرح به ارزش 305 میلیون و 200 هزار دلار در حال اجرا است که 49 میلیون و 500 هزار دلار آن سرمایه گذاری های خارجی می‌باشد.
وی تاکید کرد: امروز در این نشست بین المللی چشم انداز گسترش همکاری های اقتصادی و بازرگانی استان سردریا با کشورهای خارجی و جذب سرمایه گذاران خارجی بررسی می شود.
میرزایف در پایان اظهار داشت: امیدوارم که در چهارچوب این نشست بین المللی تولیدکنندگان داخلی با همکاران خارجی در زمینه های مختلف قراردادهای همکاری امضا و از نزدیک همکاری کنند.
در چهارچوب این نشست بین المللی قراردادهای سرمایه گذاری و صادراتی به ارزش بیش از 200 میلیون دلار به امضا رسید.
همچنین در چهارچوب این نشست بین المللی نمایشگاه خربزه نیز برگزار شد که توسط شرکت کنندگان مورد استقبال قرار گرفت.انتهای پیام/.   
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

این ره که تو می روی به ترکستان است
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
وجوب انتخاب اصلح
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
جوان‌فریبی با بزن و بکوب
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴