تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۴۰۰۹۸۶
شهیدرضا بیات خلجینی در وصیت‌نامه خود آورده است: شهادت شیرین است و کسی شهید می‌شود که خود را از تمام قید و بند ظاهری اعم از مال و جان خود آزاد کند و آنها را در راه حق علیه باطل فدا کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،«شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».
تبرک لحظاتمان با رضا بیات خلجینی
و آنچه می‌خوانیم بخشی از وصیت‌نامه شهید است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوندا تو را به یگانیت قسم می‌دهم شهادت در راه اسلام را نصیبم کن. پروردگارا گناهانم را ببخش و مرا در صف شهدا قرار ده. بارالها آنچنان قدرتی به من عطا کن و آنچنان لطفی در حق من بنما که در آخرین لحظات عمرم نام تو را به زبان داشته باشم آمین.
پدر و مادر عزیزم در زندگی رنج فراوان به شما داده‌ام ولی امیدوارم که جانم را در راه شما فدا کنم که راه شما همان راه خداست امیدوارم هیچ وقت به من ناکام نگوئید چون من در نهایت کام را گرفتم که بهترین نعمت‌هاست. پدر عزیزم برای من گریه نکنید و شاد باشید که شما نیز فرزندی را در راه اسلام و قرآن قربانی دادید. بعد از شهادت سیاه نپوشید و عزا نگیرید چون شب دامادیم است، خوب می‌دانید قلب و روحم همیشه پیش معبودی بود که از همه کس به او نزدیکترم و این آرزوی من بود و می‌خواهم که شیرینی و نقل و میوه بدهید و افتخار کنید برای اسلام و برای مردی به جهاد رفتم که نایب صاحب الزمان(عج) است و برای دفاع از حق و حقیقت مبارزه کرد.
پدر و مادر عزیزم هرگونه افسردگی و ناراحتی مطمئناً باعث عذاب روح من می‌شود، خوشحال و استوار باشید.
پدر مهربانم در دنیا به هیچ چیز دل نبستم و نخواهم بست اگر زنده ماندم همیشه یک راه را انتخاب خواهم کرد همچنانکه انتخاب کرده‌ام و آن یک راه، راه الله، ایمان به شهادت و یکتاپرستی است. ممکن است وقتی شما این نوشته را می‌خوانید من دیگر نباشم،‌ برای شهید مرگی وجود ندارد و این حالت تحولی بیش نیست امیدوارم زیاد بی‌تابی نکنید که برای امتحان انسان است پس چه خوب است آدمی در راه خدا از این مرحله بگذرد.
شهادت شیرین است و کسی شهید می‌شود که خود را از تمام قید و بند ظاهری اعم از مال و جان خود آزاد کند و آنها را در راه حق علیه باطل فدا کند.
از رب‌العالمین طلب کردم تا زمانی که لیاقت شهید شدن را نداشتم شهید نشوم و زمانی که فیض آن را داشم مرا شهید کند و این را می‌دانم که آخرین لحظه خوشم در این دنیا همان لحظات آخری است که چشمانم بسته می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما