تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۴۰۰۹۸۰
کارشناس و پژوهشگر حوزه فناوری اطلاعات گفت: مادامی که پیام‌رسان داخلی توجیه اقتصادی نداشته باشد و بستر مناسبی برای کسب و کار مردم ایجاد نکند، مسلما مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،مرتضی متواضع کارشناس و پژوهشگر حوزه فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار در باره جایگزینی یک نرم‌افزار بومی به جای تلگرام گفت: روزی می‌توانیم امیدوار باشیم که پیام‌رسانی بومی جایگزین تلگرام شود که این پیام‌رسان مراحل رشد و تکمیل را خودش به سرانجام برساند و مستقل از هر نهاد دولتی، این مراحل را طی کند. 
وی افزود: وقتی می‌خواهیم با فشار و اعمال زور بستر را برای پیام‌رسان‌های داخلی فراهم کنیم، با شکست مواجه می‌شویم؛ چراکه پیام‌رسان برای مردم صرفا مکانی برای تبادل اطلاعات و گفت‌وگو نیست، بلکه بستر کسب و کار است و لذا باید هر پیام‌رسانی که می‌خواهد جایگزین تلگرام شود توجیه اقتصادی داشته باشد.

 
متواضع تصریح کرد: مادامی که پیام‌رسان داخلی توجیه اقتصادی نداشته باشد و بستر مناسبی برای کسب و کار مردم ایجاد نکند، مسلما مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد.
لازم به یادآوری است؛ با فیلتر شدن تلگرام زمزمه‌هایی از ایجاد و راه‌اندازی یک پیام‌رسان بومی جایگزین تلگرام وجود داشت که هنوز این امر محقق نشده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما