تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۴۰۰۹۸۰
کارشناس و پژوهشگر حوزه فناوری اطلاعات گفت: مادامی که پیام‌رسان داخلی توجیه اقتصادی نداشته باشد و بستر مناسبی برای کسب و کار مردم ایجاد نکند، مسلما مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،مرتضی متواضع کارشناس و پژوهشگر حوزه فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار در باره جایگزینی یک نرم‌افزار بومی به جای تلگرام گفت: روزی می‌توانیم امیدوار باشیم که پیام‌رسانی بومی جایگزین تلگرام شود که این پیام‌رسان مراحل رشد و تکمیل را خودش به سرانجام برساند و مستقل از هر نهاد دولتی، این مراحل را طی کند. 
وی افزود: وقتی می‌خواهیم با فشار و اعمال زور بستر را برای پیام‌رسان‌های داخلی فراهم کنیم، با شکست مواجه می‌شویم؛ چراکه پیام‌رسان برای مردم صرفا مکانی برای تبادل اطلاعات و گفت‌وگو نیست، بلکه بستر کسب و کار است و لذا باید هر پیام‌رسانی که می‌خواهد جایگزین تلگرام شود توجیه اقتصادی داشته باشد.

 
متواضع تصریح کرد: مادامی که پیام‌رسان داخلی توجیه اقتصادی نداشته باشد و بستر مناسبی برای کسب و کار مردم ایجاد نکند، مسلما مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد.
لازم به یادآوری است؛ با فیلتر شدن تلگرام زمزمه‌هایی از ایجاد و راه‌اندازی یک پیام‌رسان بومی جایگزین تلگرام وجود داشت که هنوز این امر محقق نشده است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درسی که از دفاع مقدس نمی‌آموزند!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گشتیم نبود؛ نگرد نیست!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گفت‌گویی زیبا بین زن بی حجاب و زن چادری
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸