کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

درخواست پارلمان «منصور هادی» برای تجدید نظر در رابطه با ائتلاف سعودی

31 مرداد 1398 ساعت 11:30

پارلمان وابسته به رئیس جمهور مستعفی یمن ائتلاف سعودی-اماراتی را به انحراف از اهداف ادعایی خود در حمله به یمن متهم کرد و از منصور هادی خواست در رابطه با ائتلاف سعودی-اماراتی تجدید نظر کند.به گزارش بلاغ،هیئت رئیسه پارلمان وابسته به دولت منصور هادی روز چهارشنبه ضمن درخواست  از رئیس جمهور مستعفی یمن برای استفاده از اختیارات قانونی خود به منظور تجدید نظر در روابط با ائتلاف سعودی-اماراتی درباره انحراف ائتلاف از اهداف حمله به یمن که بازپس گیری مشروعیت خوانده شده بود هشدار داد.
به گزارش وبگاه خبری العربی الجدید، ریاست پارلمان یمن در بیانیه‌ای اقدام گروه‌های مسلح وابسته به شورای انتقالی جدایی طلبان جنوب که مورد حمایت امارات هستند در تسلط بر نهادهای دولتی در عدن را محکوم کرد و از دولت منصور هادی خواست با هر شورشی از طریق ابزارهای قانونی به منظور بازگرداندن ثبات به عدن پایتخت موقت این دولت برخورد کند.
این برای نخستین بار از زمان وقوع حوادث عدن است که پارلمان دولت مستعفی یمن بیانیه درباره آن صادر می‌کند. دولت یمن هم تحرکات خود را در مخالفت با کودتای متحدان امارات در این شهر شدت بخشیده است.
«محمد الحضرمی»، معاون وزیر خارجه یمن در بیانیه‌ای گفت: دولت یمن درصدد اتخاذ تدابیر لازم مطابق با قانون بین المللی و منشور سازمان ملل برای تضمین توقف حمایت امارات از شورای انتقالی در شورش مسلحانه در عدن و ابین است.
در همین حال منابع محلی در عدن گزارش دادند کاخ ریاست جمهوری در منطقه معاشیق که مقر دولت موقت یمن بود یک هفته پس از حوادث شهر عدن توسط افراد مسلح مورد غارت قرار گرفت.
 این منابع گفتند، افرادی از نیروهای گارد ریاست جمهوری که هنوز کار حفاظت از کاخ را برعهده داشتند پس از حمله روز چهارشنبه شبه نظامیان به کاخ آنجا را ترک کردند و به دنبال آن باندهایی از افراد مسلح اموال کاخ را به غارت بردند.
معاشیق مقر فعلی مقامات دولت منصور هادی در عدن بود که یک هفته پیش مورد حمله نیروهای شورای انتقالی جنوب قرار گرفت که نهادهای مختلف در این شهر را به کنترل خود درآوردند.
 


کد مطلب: 400965

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/400965/درخواست-پارلمان-منصور-هادی-تجدید-نظر-رابطه-ائتلاف-سعودی

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com