تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
کد مطلب : ۴۰۰۹۰۷
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تهاجم فرهنگی با تمام ابزارهای خود انگاره‌های موهن تولید می‌کند تا ارتباط ما را با ریشه‌ها قطع کند و از همه مهم‌تر اینکه ما را بی‌ریشه به دنیا نشان معرفی کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت وفرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز در مراسم تکریم و معارفهٔ مدیرکل سابق و جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به مسئلهٔ غدیرخم گفت: غدیر حساس‌ترین موضوع در تاریخ اسلام است و بعد از بعثت رسول اکرم(ص)، مهم‌ترین عید به شمار می‌رود.
وی افزود: عید غدیر ریشهٔ تبلیغ است و بنای آن تبلیغی است که مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی می‌کند.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما در سال 58، در روزهایی که هنوز شعله‌های انقلاب اسلامی برای ثبات و ساختار بخشیدن به کشور زبانه می‌کشید، برای اولین بار کلمهٔ هجمهٔ فرهنگی را در ادبیات فرهنگی اجتماعی شنیدیم.
فقهی‌زاده اظهار کرد: تهاجم فرهنگی در قالب فرهنگ، هنر و رسانه می‌خواهد انگاره‌های منفی و موهن تولید کند تا ما را از منش ملی و انسانی خود دور کند.
وی تأکید کرد: تهاجم فرهنگی با تمام ابزارهای خود انگاره‌های موهن تولید می‌کند تا ارتباط ما را با ریشه‌ها قطع کند و از همه مهم‌تر اینکه ما را بی‌ریشه به دنیا نشان معرفی کند.
این مسؤول تصریح کرد: شبیخون فرهنگی روزبه‌روز چهره عوض می‌کند و شناختن آن بسیار سخت است و برای خنثی کردن آن باید از جوانان و ابزار هنر استفاده کرد.
فقهی‌زاده گفت: یکی از اساسی‌ترین نقش‌ها و وظایف اداره‌های ارشاد در سطح استان‌ها، شناسایی صحیح بن مایه‌های اصیل فرهنگی آن استان است.
فقهی زاده افزود: دیگر تلاش این ادارات علاوه بر شناسایی این مایه‌های اصیل، کوشش صادقانه برای شناخت آن به جوانان است.
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به سبقهٔ تاریخی، تمدنی و فرهنگی استان قزوین عنوان کرد: درخشش علمی و فرهنگی تاریخی ایران در عصر صفویه و در دوران پایتختی قزوین به شکوفایی رسید و امروز هم شاهد رشد و تعالی ظرفیت‌های فرهنگی در این استان هستیم.
 در پایان این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های سیدمهدی حسینی، محمدحسین اسماعیلی به‌عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین معرفی شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما