دانشجویان جهادگر بسیج دانشجویی پای مسوولان را به روستای چال‌شاهین کشاندند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، معاون اقتصادی استاندار، و مدیران آب و فاضلاب روستایی و مدیر نوسازی مدارس استان و برق و بخشدار لوداب و رییس سازمان بسیج دانشجویی استان و مدیران دانشگاه پیام نور و تعدادی از مسئولان استان به دعوت دانشجویان جهادگر در اردوی جهادی بسیج دانشجویی پیام نور یاسوج حضور پیدا کردند.
با حضور مسئولان استان در میان گروه های جهادی در روستای چال شاهین از توابع دهستان چین و بخش لوداب و مردم روستا مشکلات این روستابررسی شد.
لازم به ذکر است که مسائل اولویت دار روستا از قبل توسط گروه جهادی بررسی گردید و به صورت مدون تقدیم هیئت اعزامی شد.
معاون اقتصادی استاندار در این بازدید از بررسی طرح جاده روستای چال شاهین گفت: با توجه به تاخیر در واگذاری این جاده به پیمانکار و عدم شرکت پیمانکاران در مناقصه در صدد است تا با ترک تشریفات مناقصه و کمک به تزریق بودجه به این پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن کلنگ زنی شود و در آینده ای نزدیک افتتاح شود.
گوهرگانی همچنین گفت: در صورتی که مردم روستا نسبت به امتیاز آب چشمه‌ها اقدام کنند در آینده‌ای نزدیک آبرسانی به روستا اجرایی می شود و از لزوم و تسریع در شروع عملیات آب رسانی به این روستا خبر داد.
در ادامه نوسازی مدارس نیز ضمن اهدای 20 میز و نیمکت و صندلی و تخته و وسایل گرمایشی، قول تامین بودجه ایزوگام رنگ کامل مدرسه و واگذاری آن به گروه جهادی دانشگاه پیام نور را دادند.
 
در این بازدید، زمینی به مساحت 1000 متر  توسط یکی از اهالی روستای چال شاهین اهداء و کلنگ زنی آن،جهت ساخت مسجد شهدای چال شاهین انجام گرفت.
در مجموع سه مصوبه اصلی و اولویت دار این سفر که با تاکید معاون استاندار انجام شد به شرح زیر است که هم از طرف خود مردم و هم گروه جهادی شهید مهین فر پیگیری خواهد شد 
ا.قرار شد واگذاری جاده اصلی روستا از تشریفات مناقصه  و به طور ویژه به پیمانکار واجد شرایط واگذار گرددو مساعدت مالی توسط معاون اقتصادی استانداری هم در دین خصوص پیگیری شود.
۲.مصوب شد مدرسه روستا توسط اداره نوسازی مدارس استان تجهیز و تعمیرات لازم تا اول مهرماه انجام شود.
۳.مصوب شد دهیار روستا دانش آموزان واحد شرایط برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی را به خوابگاه دانش آموزی لوداب معرفی و در دین خصوص بخشداری لوداب نیز مساعدت ویژه نماید. 
۴.در صورتی که اهالی روستا در خصوص حق آبه چشمه های روستا به توافق صدرصد برسند اداره آب منطقه ای استان در اسرع وقت و بعد از اعلام توافق اهالی روستا نسبت به لوله کشی و آبرسانی به روستا اقدام نماید در غیر این صورت بررسی های دیگری برای آبرسانی روستا در دستور کار قرار اداره آب استان قرار گیرد. 
۵. موارد دیگری به صورت جزئی مصوب شد و نمایندگان همه ادارات مربوطه حضور داشتند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما