کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رسانه‌های جدید جایگزین «روزنامه‌ها» نمی‌شوند

23 مرداد 1398 ساعت 16:00

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رسانه‌های جدید، جای روزنامه‌ها را نگرفتند بلکه در خلأها وارد شده‌اند، چون به‌ نوعی تجمیع رسانه‌ها هستند و به شما انتخاب‌های زیادی می‌دهند.به گزارش بلاغ،محمد خدادی ظهر امروز در کارگاه آموزشی مطبوعاتی در بوشهر اظهار داشت: جریان رسانه درگذشته تبلیغ محور و جمع‌آوری هوادار بوده است ولی امروز شریک محور یعنی تبدیل دیتا به اطلاعات و سهیم شدن مخاطب در حل مشکلات جامعه است.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ارزانی، فراگیری، دربرگیری، پایان یک‌سویه، شراکت مردم در تولید، پردازش و انتشار اطلاعات، تحول و تحمیل فن‌آوری اطلاعات بر محیط، تولید و انتشار اطلاعات از مهم‌ترین ویژگی رسانه امروز است.
وی تصریح کرد: حق ابراز نظر مردم در رسانه‌ها از مختصات رسانه امروز است، همچنین بازگشت هویت از دست رفته فرد از طریق رسانه، رسا شدن صداهای خفته در جامعه، تغییر و تحول ناشناخته و غیرقابل‌پیش‌بینی در عرصه فناوری و تولید محتوا و تحمیل جایگاه رسانه در همه ارکان و اجزا جامعه چون اقتصاد بخشی از ویژگی‌های رسانه امروز است.
خدادی با بیان اینکه جریان اخیر رسانه برنامه‌ریزی و انتخاب هیچ‌کس نبوده و سرعت تحولات در عرصه رسانه غیرقابل‌پیش‌بینی بوده است تصریح کرد: امروز هر فردی که یک تلفن همراه دارد درواقع دارای یک رسانه است.
وی با بیان اینکه در آینده روزنامه، مجله، سینما و از این دسته رسانه‌ها حذف نمی‌شوند بلکه فصل مشترک همه رسانه‌ها موبایل می‌شود افزود: رسانه‌های جدید، جای روزنامه‌ها را نگرفتند بلکه در خلأها وارد شده‌اند، چون به‌ نوعی تجمیع رسانه‌ها هستند و به شما انتخاب‌های زیادی می‌دهند.
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تحول ناشناخته در دنیای رسانه با سه مؤلفه سرعت، محتوا و دسترسی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد خاطرنشان کرد: گسترش رسانه‌ای به اعوجاج‌ها و سردرگمی‌های ارتباطی در جامعه دامن می‌زند و از مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی تغییر در اخلاق اجتماعی است و رسانه‌ها به‌شدت روند شکاف‌های اجتماعی را تشدید می‌کند.
خدادی با بیان اینکه رسانه‌ها باید مخاطب را ببینید، عنوان کرد: تعریف، دسته‌بندی و تعیین اولویت مخاطبان داخلی در دو دسته عام و خاص و هدف‌گذاری مختصات ارتباط با مخاطبان اهمیت زیادی دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس کارگاه آموزشی مطبوعاتی «رسانه امروز و دیروز» به همّت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات و رسانه‌های استان بوشهر با حضور محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۹۸ در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
 


کد مطلب: 400098

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/400098/رسانه-های-جدید-جایگزین-روزنامه-ها-نمی-شوند

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com