تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
کد مطلب : ۴۰۰۰۱۹
شهید اباذر ترابی در وصیت‌نامه خود آورده است: خداوندا! به یگانگیت سوگند شهادت در راه اسلام را نصیبم کن گناهانم را ببخش و در صف شهدا قرارم بده
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،«شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.
می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».
تبرک لحظاتمان با شهید اباذر ترابی
و آنچه می‌خوانیم بخشی از وصیت‌نامه شهید است:
بسم اله الرحمن الرحیم  
سلام درود بر محمد و آلش و با سلام بر حضرت مهدی(عج ) و سلام و درود فراوان نثار رهبر عظیم و عزیزمان امام خمینی که انقلاب کبیر اسلام ایران را رهبری کرد، سلام بر ملت شهیدپرور، رزمندگان و معلولین و مجروحان و سلام بر شهیدان عزیز و سلام بر خانواده‌های آنها.
سلام پدرم و مادرم اگر مرا ندیدید حلالم کنید خود بهتر می‌دانید که من از اوایل جنگ و پا گرفتن انقلاب در تمام موارد می‌خواستم سهمی داشته باشم. مادرجان بعد از شنیدن خبر شهادت من اشک نریز و به خواهرانم بگو در سوگ من اشک نریزند زیرا امام بزرگوارمان در سوگ فرزندانش اشک نریخت چون می‌دانست که رضای خدا در این امر است. مادرجان مرگ من در راه اسلام و قرآن شاید جوششی در جوانان به وجود آورد البته نه تنها مرگ من بلکه تمام شهیدانی که در راه اهداف مقدس اسلام به شهادت رسیده‌اند. تو نیز خوشحال باش که فرزندت را در راه اسلام از دست می‌دهی در جهان آخرت بانوی صدر اسلام فاطمه زهرا از تو گله ندارد.
اکنون که این وصیت‌نامه را می‌نویسم صدای گلوله‌ها و توپ‌های لشکر کفر همه جا را فرا گرفته است. برادرانم را می‌بینم که تکبیرگویان در انفجار توپ‌ها شهید می‌شوند.
خداوندا! به یگانگی‌ات سوگند شهادت در راه اسلام را نصیبم کن گناهانم را ببخش و در صف شهدا قرارم بده؛ بارالها! قدرتی به من عنایت کن و لطفی بفرما تا در آخرین لحظات عمر نام تو را بر زبان داشته باشم.
خداوند بزرگ از تو ممنونم که به من عنایت فرمودی جانم را نثار اسلام کنم. مادرم و پدرم انسان یک روز به دنیا می‌آید و یک روز از دنیا می‌رود و روزی که از دنیا می‌رود از او تنها کردار و اعمالش بر جای می‌ماند چه بهتر که انسان در راه مکتب و هدفش کشته شود.
از مرگم ناراحت نباشید و برایم سیاه نپوشید، از تمامی دوستانم و آشنایانم می‌خواهم مرا ببخشند. پدرم و مادرم خدا نگهدار شما یار و یاور شما باشد انشاءالله
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
«نمی‌توانم نفس بکشم» و افسانه حقوق بشر!
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰