تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۳۹۹۹۶۴
گزارش جدید وزارت جنگ آمریکا نشان می دهد ماموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو در توسعه توانایی‌های تاکتیکی ارتش افغانستان با موفقیت همراه نبوده است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ،گزارش جدید وزارت جنگ آمریکا نشان می دهد ماموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو در توسعه توانایی های تاکتیکی ارتش افغانستان با موفقیت همراه نبوده است.
بر اساس گزارش بازرس کل پنتاگون که روز گذشته منتشر شد، فرماندهی آموزش حمایت قاطع در بالا بردن سطح توانایی‌های هماهنگ کننده و تاکتیکی نیروهای هوایی افغانستان ناکام بوده است.
در این گزارش آمده است: «عدم توانایی هماهنگ کردن عملیات‌های هوایی، خطر عملیات‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را افزایش داده است.»
گزارش افزوده است: «نداشتن یک برنامه آموزشی دقیق برای افسران ارتباط هوایی، این خطر را به وجود می‌آورد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان مأموریت‌های هوایی غیرحرفه‌ای داشته باشد که می‌تواند منجر به افزایش ماموریت‌های ناموفق از هوا به زمین و همچنین افزایش خطر تلفات غیرنظامیان شود.»
طبق این گزارش، نظامیان آمریکا به نیروهای امنیتی افغانستان آموزش کافی در مورد هماهنگ کنندگان حملات هوایی داده نشده است. 
این در حالی است که تلفات غیزنظامیان در جریان عملیاتها و حملات هوایی نیروهای امنیتی و نظامی افغانستان به شدت افزایش یافته است.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما