تاریخ انتشارشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۸
کد مطلب : ۳۹۷۶۶۵
نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس از تذکر به وزیر جهاد درباره فساد بیش از یک‌هزار تن «سیب سوپر» خبر داد و گفت: نزدیک به 120 میلیارد ریال خسارت به بیت‌المال تحمیل شده است.
۰
plusresetminus
قاسم میرزایی‌نیکو‌ اظهار کرد: هر ساله در دماوند مانند جاهای دیگر برای تنظیم بازار خرید سیب و نگهداری (دپو) آن در سردخانه‌ها صورت می‌‌پذیرد‌، اما با توجه به نزدیکی و دسترسی به پایتخت و داشتن سیب مرغوب، دماوند حرف اول را داشته و دارد.
وی افزود: متأسفانه با سازوکار غلط و افراد ناسالم که راهکار کلاه گذاشتن سر دولت را خوب می‌دانند، هر ساله با شکل خاصی از سودجویی مواجه هستیم و سیب ارومیه را به جای سیب دماوند به بازار عرضه می‌کردند.
 نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: علی‌رغم تذکرات در شب عید امسال، دو ماه قبل باز مطلع شدیم که سیب درجه یک (سوپر) در حال خراب شدن و به بازار عرضه نشده است و به بازرسی وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان و مدیران اجرایی شخصا خودم خبر دادم و متذکر شدم.
میرزایی‌نیکو با بیان اینکه در روز 25 تیرماه در صحن علنی مجلس به وزیر جهاد کشاورزی نسبت به این موضوع تذکر شفاهی دادیم، تصریح کرد: متأسفانه در خرید محصولات استراتژیک برای تنظیم بازار اتفاقاتی می‌افتد که می‌طلبد وزیر جهاد کشاورزی با درایت بیشتری به این موضوع ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: البته با توجه به حساسیت این موضوع پیگیری‌های لازم را از مدیران منطقه‌ای و کشوری ادامه خواهیم داد تا با خاطیان این امر برخورد قانونی صورت گیرد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تصریح کرد: چرا با توجه به همه نیازمندی مردم در این شرایط و تذکرات دلسوزانه و دقیق، باید یک‌هزار و 200 تن سیب «سوپر» در سردخانه باقی بماند و فاسد و خراب شود که هیچ استفاده‌ای از آن نخواهد شد.

میرزایی‌نیکو بیان کرد: اینکه چرا این حجم سیب در ایام شب عید توزیع نشده و در حیاط خلوت کسانی بی‌سر و صدا دپو شده و چرا بعد ایام عید، حتی به قیمت آزاد فروخته نشده تا دولت ضرر نکند و هزاران اما از مواردی است که حتماً باید روشن شود.

وی تأکید کرد: این حجم سیب کیلویی هفت هزار و 500 تومان خریداری و با سه هزار تومان هزینه نگهداری، مجموعاً برای یک‌هزار و 200 تن، 12 میلیارد تومان خسارت به بیت‌المال وارد شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه درخصوص اینکه مسئولان اعلام کردند که سازمان مرکزی تعاون روستایی مسئولیت قرارداد و توزیع این سهمیه سیب را داشته و به شهرستان ربطی ندارد، ادامه داد: همه ما از وزارتخانه تا استان و مدیران و بخش‌های نظارتی، بازرسی و تعزیرات باید پاسخگو باشیم.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اقتصاد جهان پس از جنگ جهانی با کرونا
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
« پایتخت۶ » روایت خانواده‌ای که از هم گسست
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
تاراج سرمایه ملی با تدبیر لیبرالی
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
ویروس کرونا با غربِ مدعی چه کرد؟
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰