تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۳۹۷۵۶۱
در انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در ورودی پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی دست کم 3 نفر مجروح شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، یک خودروی بمبگذاری شده روز دوشنبه در ورودی پایگاه نظامیان فرانسوی در مالی منفجر شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به گفته مقامات، در این انفجار دست کم 3 نفر مجروح شدند.

وزارت دفاع فرانسه چهارشنبه دو هفته پیش اعلام کرد که یک پایگاه نظامی موقت جدید در کشور مالی، واقع در غرب آفریقا تاسیس کرده است.(جزئیات بیشتر)

این پایگاه موقت نظامی در منطقه «گورما»  چندی قبل به طور رسمی توسط یک فرمانده ارشد فرانسوی افتتاح شد.

یگان ویژه عملیات ضد تروریستی فرانسه از اوت (خرداد) 2014 حدودا 4500 نظامی را کشورهای بورکینافاسو، مالی، موریتانی، نیجر و چاد مستقر کرده است. این کشور مدعی نبرد با گروه‌های تروریستی منطقه به ویژه در مالی است. فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که در قالب عملیات «بارخان» حضور طولانی مدت در مالی خواهد داشت.

این در حالی است گروه «القاعده» چندین بار نظامیان فرانسوی مستقر در منطقه ساحل آفریقا را تهدید کرده  به طوری‌که «ایمن الظواهری» سرکرده القاعده چندی قبل در پیامی از اهالی مغرب خواست تا با نظامیان فرانسوی در منطقه ساحل آفریقا مبارزه کنند تا  آن‌ها مجبور به ترک  منطقه شوند.

در حالی که فرانسه و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مدعی تامین امنیت منطقه هستند، اما آمارها کماکان از کشته شدن اهالی کشورهای واقع در غرب قاره آفریقا در عملیات تروریستی حکایت دارند.

در جریان درگیری‌ها در غرب قاره آفریقا حتی نیروهای سازمان ملل نیز جان خود را از دست داده‌اند به طوری‌که از زمان استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در مالی در سال 2013، تاکنون بیش از 190 نفر از آن‌ها کشته شده‌اند. (جزئیات بیشتر)

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما