تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۳۹۷۵۵۲
فرماندار ورامین گفت: با توجه به حجم عظیم رفت‌وآمد شهروندان جنوب شرق به تهران، در حوزه حمل‌ونقل ریلی این بخش از استان تهران به استقلال ریلی نیاز دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حسین کاغذلو فرماندار ورامین در جلسه طرح جامع بروزرسانی خطوط ریلی جنوب شرق استان تهران که با حضور مسئولان شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت و مسؤولان راه‌آهن و شهرداری تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این جلسه با هدف به حداقل رساندن معضلات خطوط ریلی تشکیل‌شده تا با بررسی مشکلات و اتخاذ تصمیمات درست، مردم از نتایج آن منتفع شوند.

وی گفت: هرچند که با همکاری مسؤولان استان تهران و شهرستان‌های جنوب شرق در حوزه حمل‌ونقل ریلی شهرستان‌های جنوب شرق تهران، اتفاقات خوبی صورت گرفته است ولی همچنان مشکلاتی وجود دارد که باعث شده خدمت‌رسانی به مردم با مشکل مواجه شویم.

کاغذلو افزود: درگذشته قطاری اختصاصی از تهران به سمت قرچک، ورامین و پیشوا حرکت می‌کرد که بعدها، ایستگاه پایانی این مسیر به گرمسار منتقل شد که این اقدام، تردد مردم دشت ورامین به تهران را با مشکلات زیادی روبرو کرد.

فرماندار ورامین بیان کرد: با توجه به حجم عظیم رفت‌وآمد شهروندان جنوب شرق به تهران، در حوزه حمل‌ونقل ریلی این بخش از استان تهران به استقلال ریلی نیاز دارد.

وی تأکید کرد: افزایش تعداد سرویس‌دهی قطار شهری‌ از ۴ سرویس به ۸ سرویس هستیم که باید در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

حکمت امیری شهردار پیشوا در ادامه جلسه بررسی مشکلات خطوط ریلی دشت ورامین اظهار کرد: با وجود آن که رویکرد اولیه ایجاد قطار شهری برای جنوب شرق استان تهران مناسب بود ولی برخی از اقدامات بدون مطالعه و تغییر رویکردهای اولیه برای مردم مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی افزود: در تمام کشورها در تهیه نقشه ریلی، کلان‌شهرها با مناطق اطراف دیده می‌شود درصورتی‌که نقشه مطالعاتی قطار حومه‌ای در استان تهران، بدون در نظر گرفتن شهر تهران طراحی‌شده که این امر مشکلاتی را برای تردد مردم به همراه دارد.

شهردار پیشوا خاطرنشان کرد: مسؤولان ریلی کشور نگاه ویژه به دشت ورامین داشته باشند که بیش از ۱۰۰ هزار سفر به سمت تهران از دشت ورامین به سمت تهران انجام می‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما