تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۳۹۷۳۸۰
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه دولت باید از توانایی افراد نخبه برای رفع مشکلات کشور استفاده کند، گفت: موتور اقتصاد کشور زمانی به حرکت در می آید که رقابت پذیر شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اینکه باید  اقتصاد به معنای واقعی به دست مردم در سطح جامعه رونق بگیرد، گفت: اگر به دنبال جهش و تحول در اقتصاد هستیم باید از جوان ها در امورات مختلف اجرایی ، صنعتی و علمی در قالب بسیج جهادی استفاده کنیم. 

وی افزود: من معتقدم دولت در حال حاضر به جای بازیگری در اقتصاد به حمایت و پشتیبانی از کارآفرینی و مهارت افزایی مردم و به خصوص جوانان دانشگاهی بپردازد که می توانند در مدت زمان کوتاهی باعث رونق تولید در کوچکترین کارگاه های علمی، پژوهشی و صنعتی شوند.

فتح الهی ادامه داد: باید برای تحقق رونق تولید قوانین دست و پا گیر اصلاح شده و مقررات راهگشا جایگزین شود تا بتوان در ایجاد شغل و تولید شاهد رونق باشیم و همچنین از وجود فساد در بسیاری از فعالیت های اقتصادی پیشگیری کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: متاسفانه موسسات مالی در کشور پشتیبان تولید نیستند و فرایند امور تسهیلات خود اشتغالی کاربردی نیست.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جوان‌فریبی با بزن و بکوب
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
غربت محرومان در مجلس توانگران
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
مهدویان و سیمرغ شکسته
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳