عواقب خروج از ایران دامن یک خودروساز فرانسوی دیگر را گرفت

کاهش 28 درصدی فروش «رنو» در پی خروج از ایران

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۸
کد مطلب : ۳۹۷۰۰۷
خودروساز فرانسوی رنو اعلام کرد فروش این شرکت در آفریقا، غرب آسیا و هند، به علت خروج از ایران در سال 2018 و تهدید آمریکا به تحریم، 27.7 درصد کاهش داشته است.
۰
plusresetminus
کاهش 28 درصدی فروش «رنو» در پی خروج از ایران
به گزارش بلاغ، پس از آنکه مدیرعامل گروه خودروسازی پژو-سیتروئن از کاهش فروش این شرکت در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در نتیجه خروج از بازار ایران و افت فروش در چین خبر داد، دیگر خودروساز فرانسوی هم از زیان خود پس از ترک ایران پرده برداشت.
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، فروش خودروهای ساخت خودروساز فرانسوی رنو در نیمه نخست امسال در میانه رکود بازار خودرو در جهان، 6.7 درصد کاهش یافته است.
این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد فروش خودروهای سبک از 2.08 میلیون دستگاه در سال گذشته به 1.94 میلیون خودرو در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن (دی تا مرداد) کاهش یافته است.
بیانیه فروش رنو درحالی اعلام شد که صنعت خودرو در جهان در وضعیت خوبی قرار ندارد و بازارهای بزرگ با کاهش اندازه مواجه شدند و موانع تجاری پدیدار شده‌اند.
این گزارش یک روز پس از انتشار گزارش پژو منتشر شد؛ این خودروساز فرانسوی نیز از کاهش 12.8 درصدی در تحویل خودرو خبر داده بود.

رنو اعلام کرد: «رنو سهم بازار خود در نیمه نخست امسال در بازار را با وجود کاهش حفظ کرده است.» این شرکت بدون محصولات جدید جایگاه خود را حفظ کرده است.
فروش رنو در بازار اروپا ثابت بود و در آفریقا، غرب آسیا و هند بیشتر به علت خروج از ایران در سال 2018 و تهدید آمریکا به تحریم 27.7 درصد کاهش داشت.
دو روز قبل نیز، دیگر خودروساز فرانسوی، پژو، اعلام کرد به دلیل تحریم‌های آمریکا و خروج اجباری از ایران فروش این شرکت در آسیای غربی 68 درصد سقوط کرده است.
به گزارش اتونیوز، شرکت خودروسازی پژوی فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرده است اصلی‌ترین دلیل سقوط فروش این شرکت در نیمه نخست سال 2019 کاهش فروش به چین و افت شدید فروش در خاورمیانه بوده است.
در این بیانیه آمده است فروش خودروهای پژو در آمریکای جنوبی به دلیل کاهش رشد اقتصادی آرژانتین 29 درصد پایین آمده اما مشکل اصلی جای دیگری است.
بیانیه پژو می‌افزاید خروج این شرکت از بازار ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا به سقوط 68 درصدی فروش این شرکت فرانسوی در بازار خاورمیانه منجر شده است.
شرکت پژوی فرانسه سقوط فروش در خاورمیانه را تنبیه شدن به خاطر تبعیت از تحریم‌های آمریکا و خروج از ایران عنوان کرده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما