تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۵
کد مطلب : ۳۹۷۰۰۱
برائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای/ روایت محافل صهیونیستی از ابهت و نفوذ کلام سیدحسن نصرالله/ دومین دشمنی موگرینی با نقشه ایران و خلیج‌فارس/ سفیر آمریکا: هدف ما و اروپا یکی است /درباره ایران فقط اختلاف تاکتیکی داریم/ خسارت هنگفت رنو از لغو قرارداد با ایران
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،
برائت‌جویی نجفی از رویکرد وحشیانه رسانه‌های زنجیره‌ای
محمدعلی نجفی برخی ادعاهای توأم با اتهام و افترا علیه همسر مقتولش را پس گرفت.
او دیروز در دادگاه قتل همسرش میترا استاد گفت که نگفته مقتول مهدورالدّم است. نجفی همچنین با اشاره به اظهارات وکلای اولیای دم، گفت: وکیل گفت که من عنوان مهدورالدّم را در دفاعیاتم به‌کار بردم اما من به‌کار نبردم و حتی اگر به آن معتقد هم باشم بنا نیست خودم او را به قتل برسانم. وی افزود: همچنین گفته شده که من گفته‌ام ایشان پرستو است اما من لفظ پرستو را به‌کار نبردم. این را بعضی در فضای مجازی نوشته‌اند که باید از خودشان بپرسید با چه انگیزه‌ای نوشته‌اید. یادآور می‌شود در بخشی از کیفرخواست ارائه شده به دادگاه در جلسه اول، بخش‌هایی از دست‌نوشته‌های محمدعلی نجفی، خوانده شد. این دست‌نوشته پس از قتل تهیه شد.
محمد شهریاری نماینده دادستان، کیفرخواست نجفی را قرائت کرد که در آن آمده است: «در دست‌نوشته نجفی تأکید شده بود همسر دوم من بارها تهدید کرده بود با مردان اجنبی که شما به آن‌ها حساس هستید... خواهم شد و تا این کار را انجام ندهم دست‌بردار نخواهم بود و شروع کرد به تماس‌گرفتن با مردانی که در گذشته با آن‌ها سر و سری داشته است. از نظر من مهدورالدّم بودن وی ثابت شده بود و بارها مرا تهدید می‌کرد تا این روابط زشت را انجام ندهم دست‌بردار نخواهم بود.»
اکنون به‌نظر می‌رسد با عنایت به تشویش اذهان و اتهام‌پراکنی انجام گرفته از سوی برخی سیاسیون و رسانه‌های مدعی حمایت از نجفی که تا همین دیروز و پریروز هم ادامه داشته، ضرورت دارد قوه قضائیه اتهام‌پراکنان علیه مقتول از یک سو و علیه نهادهای امنیتی از سوی دیگر را مورد پیگرد و مجازات قضایی قرار دهد.
برخی از این محافل با زیرپا گذاشتن همه دعاوی گذشته خود در زمینه ضدیت با خشونت، دفاع از حقوق زنان و احترام به قانون و دادگاه، و پرهیز از اقدامات خودسرانه، مدعی شده بودند، نجفی کار خوبی کرده که همسرش را به تشخیص خودش به قتل رسانده است. آنها در همین مسیر، توهین و اتهاماتی شرم‌آور را نثار همسر مقتول نجفی کردند. اکنون با رد ادعای مهدورالدّم بودن مقتول و پرستو نمایی وی، توجیه جنایت انجام شده برای سیاست‌بازان و رسانه‌های زنجیره‌ای به مراتب دشوارتر شده است.

روایت محافل صهیونیستی از ابهت و نفوذ کلام سیدحسن نصرالله
محافل صهیونیستی از احترام فرماندهان و نظامیان این رژیم نسبت به دبیرکل حزب‌الله لبنان خبر می‌دهند.
«یونی بن مناخیم» کارشناس و تحلیلگر پایگاه خبری «نیوز 1» گفت: حسن نصرالله از آنجا که می‌داند دستگاه اطلاعاتی اسرائیل اظهارات وی را دنبال می‌‌کند جنگ روانی علیه اسرائیل به راه انداخت و گفت: مقامات اسرائیل نتوانستند پس از جنگ دوم لبنان (تابستان سال 2006) اعتماد اسرائیلی‌ها را به ارتش جلب کنند و نیز نتوانستند نیروهای زمینی خود را بازسازی کنند. با وجود اینکه سخن نصرالله چیزی جدید نبود اما وی معروف به این است که هر چه می‌گوید،‌ عمل می‌کند.
از سوی دیگر وب‌سایت مکور ریشون گزارش داد: نظامیان یگان 8200 (وابسته به اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی ) در پایان هفته نشستند و تمام کلمات و عبارت‌های مصاحبه حسن نصرالله با شبکه المنار به مناسبت سیزدهمین سال پایان جنگ دوم لبنان را ترجمه کردند.
این وب سایت افزود: عناصر اطلاعاتی اسرائیل از سخنان آقای نصرالله یا نقشه اهدافی که او ارائه کرده، هراسان نیستند بلکه سخنان او به‌ویژه عامل بازدارندگی حزب‌الله علیه اسرائیل و این که رویارو میان اسرائیل و نیروهای حزب‌الله مطرح نیست (روی میز نیست)، باید موجب نگرانی فرماندهان ارشد ارتش اسرائیل شود.
وب‌سایت مکور ریشون افزود: از سال 2000 دبیرکل حزب‌الله موفق شد جایگاه خود را نه فقط در لبنان بلکه در جهان عرب و نیز در اسرائیل تقویت کند، هیچ فرمانده یا سربازی در ارتش اسرائیل نیست که به نصرالله احترام نگذارد، کسی که با قدرت ذاتی خود یک سازمان تروریستی کوچک را به ارتش یک کشور تبدیل کرد، اسرائیل باید از دشمنی که توانایی‌های نظامی بارز خود را حفظ می‌کند، نگران باشد.
به نوشته این وب‌سایت، از زمان خروج ارتش اسرائیل از لبنان، نصرالله زرادخانه‌ای ایجاد کرده که بیش از یک سوم اسرائیل را تهدید می کند و نیز می‌تواند «رهبر لبنانی» باشد که حزب‌الله می‌تواند خسارت‌های سنگینی به اسرائیل وارد کند.
 «مکور ریشون» افزود: با توجه حساست بسیار بالای اسرائیل در مورد تلفات و خسارت‌ها، پرسش مهم در این عرصه و کارزار این است که چه کسی از آسیب‌ها بیشتر می‌ترسد؟ حسن نصرالله حتی بدون شلیک یک موشک به طرف‌های شهرک‌های شمال پیروز شد. حسن نصرالله ارتشی قدرتمند با انبارهای سلاح تمام نشدنی آماده کرده است و ما را در برابر مشکل بزرگی قرار خواهد داد.
 
 دومین دشمنی موگرینی با نقشه ایران و خلیج فارس
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در دومین غرض‌ورزی علیه ایران، نام خلیج فارس را تحریف کرد.
موگرینی در نشستی با موضوع خلیج فارس در پارلمان اروپا گفت: «خلیج [فارس] فوق‌العاده به اروپا نزدیک است و بخشی از منطقه ماست و وضعیت امنیتی در خلیج [فارس] به شدت به امنیت ما مرتبط است. ما همواره گفته‌ایم که حفظ توافق هسته‌ای با ایران، بیش و پیش از هر چیز برای منافع امنیتی اروپا و جهان حائز اهمیت است. این مسئله امروز به خوبی روشن شده است. ما نمی‌خواهیم در منطقه خود شاهد یک رویارویی نظامی باشیم و نه می‌خواهیم شاهد آن باشیم که در منطقه‌ای که همین حالا هم تنش‌های متعددی دارد، یک رقابت تسلیحات هسته‌ای به راه بیفتد.» او بدون اشاره به تعهدات بر زمین مانده اروپا در برجام گفته‌ است: «در نشست کمیسیون مشترک، تصمیم گرفتیم که کارشناسان ما گرد هم آمده و مشکلات اجرا را مورد بحث قرار دهند. نحوه تسهیل صادرات اورانیوم با غنای پایین و آب سنگین به خارج از ایران، که پس از بازاعمال تحریم‌های ایالات متحده فوق‌العاده دشوار شده، از جمله این موارد است.»
یادآور می‌شود موگرینی اخیرا در «هدر» حساب کاربری خود در توئیتر، اقدام به انتشار نقشه‌ای جعلی از جهان کرد که در آن، ایران تجزیه شده و استان‌هایی نظیر آذربایجان، خوزستان و سیستان و بلوچستان جزو کشورهای دیگر هستند!
تجزیه کشورهای بزرگ غرب آسیا تحت عنوان نقشه خاورمیانه جدید، پروژه مثلث صهیونیسم مسیحی (آمریکا، انگلیس و اسرائیل) بود که حتی نقشه‌های جعلی نیز برای آن منتشر شد. پس از شکست صهیونیست مسیحی در جنگ‌های مستقیم، جنگ‌های نیابتی توسط امثال داعش نیز تغییر نقشه در منطقه به راه افتاد. در نقشه‌های متوهمانه داعش نیز همین نقشه‌های جعلی منطقه‌ای به چشم می‌خورد و باید از خانم موگرینی پرسید میان او، برخی سران مرتجع منطقه، صهیونیست‌ها و گروهک تروریستی داعش چه نسبت و هماهنگی‌ای برقرار است؟!

سفیر آمریکا: هدف ما و اروپا یکی است /درباره ایران فقط اختلاف تاکتیکی داریم
سفیر آمریکا در آلمان، در اظهاراتی قابل تامل گفت ما و اروپا اهداف مشترکی درباره ایران داریم و اختلافمان تاکتیکی است.
به گزارش فاکس نیوز، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان گفت من از تلاش رئیس‌جمهور آمریکا برای ترغیب ایران به مذاکره تشکر می‌کنم.
گرنل افزود: معتقدم که هدف آمریکا این است که تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ایرانی‌ها را پای مذاکره بیاورد.
وی افزود: تلاش ما برای کشاندن ایران به مذاکره جدی است ما می‌بینیم که کره شمالی پای میز مذاکره آمد و امیدواریم که ایرانی‌ها هم پای میز مذاکره بیایند. معتقدم باید تلاش کنیم تا ایران به مذاکره بیاید و از طریق دیپلماسی، تنش‌ها را حل کنیم و از این طریق مانع از بروز جنگ شویم.
گرنل همچنین گفت: فشار تحریم‌ها عاملی برای آوردن ایران پای میز مذاکره است. اروپایی‌ها هم هدف مشابهی مانند آمریکا دارند و آنها هم نمی‌خواهند ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد و از حمایت ایران از تروریسم و برنامه موشکی تهران هم دل خوشی ندارند.
این مقام آمریکایی در ادامه اضافه کرد: ما و اروپا هدف مشترکی داریم اما در تاکتیک متفاوتیم. یادآور می‌شود این سفیر آمریکا به دیکته کردن تحریم‌ها به دولتمردان و شرکت‌های آلمانی معروف است.

خسارت هنگفت رنو از لغو قرارداد با ایران
شرکت خودروسازی فرانسوی می‌گوید در جایگزین کردن بازار دیگری به جای بازار ایران و قرارداد منعقده، ناموفق بوده است.
خبرگزاری رویتر گزارش داد که شرکت خودروسازی رنو فرانسه نتوانسته جایگزینی برای بازار خودرو ایران پیدا کند. این شرکت اعلام کرد در نیمه اول سال میلادی جاری مجبور شده فروش خود را 6/7 درصد کاهش دهد.
شرکت رنو طی بیانیه‌ای اعلام کرد فروش این خودرو در دوره زمانی ژانویه تا ژوئن از 2/08  میلیون دستگاه سال قبل به 1/94 میلیون خودرو کاهش یافته است. دلیل اصلی آن خارج شدن رنو از ایران در 2018 پس از تحریم‌های آمریکا اعلام شده است.
یادآور می‌شود با وجود بدرفتاری‌ها و خباثت‌های دولت فرانسه در مذاکرات برجام که حتی تندتر و سخت‌گیرانه‌تر از دولت آمریکا عمل کرده بود، شرکت‌های فرانسوی پژو و رنو و توتال توانستند قراردادهای پرسودی با ایران منعقد کنند.
رنو طبق قرارداد مذکور موفق شده امتیاز تولید و فروش سالانه 150 تا 300 هزار خودرو را در ایران به دست آورد. ارزش این قرارداد 660 میلیون یورو بود.
نکته جالب و تلخ این است که در نوع قراردادهای منعقده پس از برجام، پیش‌بینی خسارت در صورت بدعهدی یکی از طرفین نشده است وگرنه طبیعتا ایران باید خسارت‌های هنگفتی از شرکت‌های فرانسوی دریافت می‌کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

یار امام و یاور رهبری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷
مازندران قربانی ویروسی به نام بی‌تدبیری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸
نقش سرمایه اجتماعی در مبارزه با کرونا
شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹