مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران:

ترویج کتابخوانی سبب کاهش معضلات اجتماعی می شود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
کد مطلب : ۳۹۶۹۲۶
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: ترویج کتابخوانی سبب کاهش معضلات اجتماعی و خلوت شدن راهروهای دادگستری می شود و باید تلاش کنیم این کالبد در روح وحدت، همگرایی با تزریق امید و نشاط اجتماعی در جامعه دمیده شود.
۰
plusresetminus
ترویج کتابخوانی سبب کاهش معضلات اجتماعی می شود
به گزارش بلاغ، آرزو ولیپور در اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های استان مازندران که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رامسر برگزار شد افزود: ترویج کتابخوانی سبب کاهش معضلات اجتماعی و خلوت شدن راهروهای دادگستری می شود و باید تلاش کنیم این کالبد در روح وحدت، همگرایی با تزریق امید و نشاط اجتماعی در جامعه دمیده شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه فرمانداران در شهرستانها از عملکرد مدیران کتابخانه ها رضایت کامل دارند گفت: کمبود نیروی انسانی در برخی ادارات وجود دارد.

وی افزود: در کلاردشت و رامسر با کمبود نیرو مواجه هستیم و امکان انتقال نیروها بعلت شرایط شغلی و خانوادگی آنها وجود ندارد و بزودی چند نیروی انسانی در کتابخانه های رامسر مشغول بکار می شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد: رابطه روسای ادارات شهرستان ها با فرمانداران باید تقویت شود و کیفیت جلسات انجمن باید ارتقاء یابد؛ در اینصورت است که نتایج عملکرد هم بهتر می شود.

وی توجیه مسائل مهم و سیاست های اساسی نهاد برای کتابداران را بسیار پراهمیت دانست و گفت: تشکیل مداوم و منظم جلسات شورای اداری هر شهرستان با حضور تمامی همکاران الزامی است تا کتابداران با آگاهی و آمادگی کامل در جهاد فرهنگی خود حاضر باشند.

ولیپور، درخشش کتابداران استان در جشنواره کتابخوانی رضوی را ستود و بیان داشت: افزایش آمار شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره در استان، نشاندهنده غلبه روحیه مذهبی و دینی و اعتقادی در میان کتابداران است به طوری که کیفیت عملکرد را بسیار بیشتر و بهتر می کند و امیدواریم با عنایت های امام رضا(ع) مشکلات و ایرادات موجود هم برطرف شود تا با خلوص بیشتر، نتایج ارزشمندتری به دست آید.

وی نظم و انضباط را اساس کار فرهنگی دانست و هرگونه بی انضباطی را مغایر با ذات حرفه کتابداری برشمرد و اظهار داشت: در حال حاضر، نظم، حاکم بر مدیریت تمامی کتابخانه هاست اما روسای ادارات باید جلوی همان حداقل ها و استثناها را هم بگیرند تا با یک وحدت رویه و انضباط فراگیر ورعایت کامل قانون، با شتاب مناسب رو به جلو حرکت کنیم.

محمد آزاد، فرماندار رامسر نیز، فعالیت های بدون حاشیه و کاملا فرهنگی کتابخانه های عمومی را مورد تحسین قرار داد و با قدردانی از برنامه های موثر کتابخانه های عمومی رامسر، اظهار داشت: در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی تمام تلاشمان را انجام می دهیم تا مشکلات را به حداقل و کارآمدی و تاثیرگذاری را به حداکثر برسانیم.

وی افزود: از جمله فعالیت هایی که سبب شده است تا کتابخانه ها از مخاطبین بیشتری در رامسر برخوردار شوند، برپایی نمایشگاه های مختلف در کتابخانه ها بوده که جای بسی قدردانی دارد.

آزاد با بیان اینکه رامسر به عروس شهرهای ایران شهرت دارد، بیان داشت: خواسته قلبی ما این است که زیبایی های رامسر را با زیبایی فرهنگی بخصوص کتابخوانی همراه کنیم و اطمینان داریم گردشگری در رامسر با فعالیت های فاخر فرهنگی رونق بیشتری خواهد یافت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما