تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
کد مطلب : ۳۹۶۱۳۸
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به نقش عوامل مختلف در وقوع تصادفات و جان‌باختگان گفت: برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سیدکمال هادیانفر در رزمایش گشت‌های نامحسوس پلیس راهور، یکی از جدی‌ترین برنامه‌ها و اهداف پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا را  توسعه انضباط ترافیکی و  کاهش تصادفات و جان‌باختگان دانست و گفت: 56 درصد از تصادفات در 10 استان اتفاق می‌افتد، بنابراین با استفاده از گشت‌های نامحسوس در نظر داریم میزان تصادفات را در استان‌های هدف، کاهش دهیم. در این راستا از ظرفیت بازرسان و گشت‌های نامحسوس همچون بالگرد، پهپاد، جایروپلن و ... بهره ببریم.

هادیانفر ادامه داد: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی، چهار عامل اصلی وقوع تصادفات هستند که این عوامل در تصادفات سهم 82 درصدی دارند.
وی با اشاره به نقش خودروسازان در وقوع تصادفات گفت: امروز سهم خودروسازها در میزان کشته‌شدگان جاده‌ای کم نیست؛ برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند! خودروهایی مانند «پراید» و «آردی» نباید در جاده‌های کشور تردد کنند چرا که ایمنی لازم و استاندارد را ندارد، از این رو خودروسازان باید به سمت تولید خودرو ایمن بروند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اظهارداشت: بیمه مرکزی حاضر است برای هر جان‌باخته به‌طور میانگین 260 تا 310 میلیون تومان غرامت پرداخت کند ولی اقدامات پیشگیرانه برای کاهش جان‌باختگان را به‌طور جدی دنبال نمی‌کند.
هادیانفر افزود: امسال دو هزار دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای نصب می‌کنیم و در نظر داریم برای کنترل بیشتر ترددهای جاده‌ای از دوربین «لیزرگان»
بهره ببریم.

ورود پهپادها به پلیس راهور
پهپادها برای رصد و نظارت ترافیکی در محورهای مواصلاتی و راه‌های کشور به کمک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا آمدند. به گزارش ایسنا، در حاشیه رزمایش گشت‌های نامحسوس پلیس راهور، از پهپادهای کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا رونمایی شد.

این پهپادها از دیروز در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا قرار گرفته و هماهنگ با گشت‌های پلیس راهور اقدام به رصد ترافیک و جاده‌ها خواهد کرد.
این پهپادها مجهز به دوربین است و امکان ثبت تصاویر نیز از سوی آن‌ها وجود دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما