تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۳۹۶۰۸۶
سخنگوی یک گروه افراطی صهیونیستی خواستار افزایش سرکوب فلسطینی‌ها در مصلای «باب‌الرحمه» شد و گفت، وسایل موجود در این مصلای مسجدالاقصی باید کاملا خارج شود؛ اقدامی که فلسطینی‌ها آن را «سرقت» خواندند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«اساف فرید» سخنگوی گروه موسوم به  «اتحادیه سازمان‌های هیکل» (معبد ادعایی صهیونیست‌ها) از سیاست‌های دولت رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی و مسجدالاقصی انتقاد کرد و خواستار افزایش سخت‌گیری علیه فلسطینی‌ها در مصلای «باب الرحمه» شد.

بر اساس گزارش روزنامه مصری «عربی 21»، فرید ادعا کرد، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درخواست «عبدالله دوم» شاه اردن درباره مصلای باب‌الرحمه را پاسخ گفته و به پلیس دستور داده در این مکان را باز بگذارد تا «عرب‌ها» (فلسطینی ها) اجازه خواندن نماز در آن داشته باشند.

وی در ادامه به سرقت وسایل موجود در باب‌الرحمه فراخواند و گفت، کسانی که جاکفشی‌های این مصلا را خارج کرده‌اند «قهرمانان مخفی» هستند زیرا جلوی «اشغال» این مکان توسط فلسطینی‌ها را می‌گیرند.

رژیم صهیونیستی هفته جاری وسایل موجود در مصلای باب الرحمه را به صورت شبانه خارج کردند؛ کاربران فلسطینی این اقدام  را «سرقت» خواندند و اعلام کردند این موضوع در راستای خالی کردن م

 

تنش‌ها بر سر باب‌الرحمه پس از آن شدت گرفت که رژیم صهیونیستی 28 بهمن پارسال (1397) این ورودی‌ مسجدالاقصی را با زنجیر و قفل مسدود کرد و طی درگیری با فلسطینی‌های معترض به این اقدام، بیش از 20 نمازگزار زخمی و دهها نفر دیگر بازداشت شدند.

پس از تنش‌های گسترده اسفندماه گذشته (1397) در مسجدالاقصی، فلسطینی‌ها برای اولین بار از سال 2003 تا کنون، امروز وارد مصلای «باب الرحمه» شدند (جزئیات بیشتر) .

صلا با هدف مقدمه‌چینی برای بستن آن صورت می‌گیرد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مهم، نگهداشتن خط و خاکریزاست
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
این ره که تو می روی به ترکستان است
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱