تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
کد مطلب : ۳۹۶۰۷۱
دبیر جشنواره رسانه و خزر گفت: مراسم اختتامیه جشنواره رسانه و خزر در تاریخ 22 مردادماه به میزبانی مازندران با تجلیل از برگزیدگان برگزار می‌شود.
۰
plusresetminus
اعلام نتایج جشنواره مطبوعات خزری در 22 مردادماه/استقبال رسانه‌ها از جشنواره رضایت بخش نبود
به گزارش بلاغ، علی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص تازه‌ترین اخبار برگزاری جشنواره رسانه و خزر و زمان اعلام نتایج آن، اظهار کرد: این جشنواره مطبوعاتی میان فعالان حوزه رسانه‌های خبری استان‌های گلستان، گیلان و مازندران با محوریت دریای خزر در حوزه‌های زیست محیطی، سیاسی، اقتصادی، گردشگری، نوار ساحلی، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم، آسیب‌های اجتماعی و غیره برگزار شده است.

وی افزود: طی فراخوان اعلام شده، از کلیه روزنامه‌نگاران اعم از نویسندگان، خبرنگاران، متخصصان چندرسانه‌ای، عکاسان مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی مجازی دعوت شد تا آثار خود را که از دی ماه 1396 تا پایان اسفند ماه 1397 به رشته تحریر در آورده‌اند، براساس محورها و بخش‌های اعلام شده به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

دبیر جشنواره رسانه و خزر خاطرنشان کرد: مجموعا 125 اثر به این جشنواره ارسال شده است که شامل 28 گزارش، 44 مقاله، 21 خبر، 7 مصاحبه، 14 گزارش تصویری و عکس و همچنین 11 اثر در بخش رسانه‌های سراسری و خزر می‌باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران بیان کرد: از مجموع آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، میزان مشارکت استان مازندران 48 درصد، گیلان 32 درصد، گلستان 15 درصد و 5 درصد هم مربوط به تولیدات رسانه‌های ملی در این حوزه بوده است.

یوسفی ادامه داد: این آثار در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها ی وزارت ارشاد توسط داوران برجسته کشور، داوری شد و نتایج بخش‌های گوناگون مشخص شد.

وی عنوان کرد: مراسم اختتامیه جشنواره رسانه و خزر در تاریخ 22 مردادماه به میزبانی مازندران و در مجموعه نمک‌آبرود با حضور کلیه شرکت‌کنندگان این جشنواره و تجلیل از برگزیدگان برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره رسانه و خزر اضافه کرد: در این مراسم که با حضور استانداران، نمایندگان، مدیران، خبرنگاران و مدیران خانه‌های مطبوعات سه استان شمالی همراه خواهد بود، مهمان ویژه این برنامه، علی ربیعی سخنگوی دولت خواهد بود.


مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران یادآور شد: 48 ساعت قبل از برگزاری این مراسم، از نفرات برگزیده دعوت به عمل می‌آید اما برای حفظ هیجان و رعایت امانت‌داری، رتبه افراد به آن‌ها اطلاع داده نمی‌شود.

یوسفی تصریح کرد: با توجه به اینکه این جشنواره برای نخستین‌بار برگزار شد، استقبال، کمیت و کیفیت آثار ارسالی، آن‌چنان که باید، دلچسب و مورد انتظار نبود.

وی افزود: البته بخشی از این اتفاق به اطلاع‌رسانی نه چندان مطلوب خانه‌های مطبوعات و بخشی دیگر هم به نو بودن جشنواره و بی اطلاعی رسانه از محتوای آن بر می‌گشت که از آن‌جا که تولیدات در حوزه خزری کم بوده است، آثار ارسالی هم مورد رضایت نباشد.

دبیر جشنواره رسانه و خزر با بیان اینکه انتظار می‌رفت رسانه‌ها مشارکت بیشتری در برگزایر این جشنواره داشته باشند؛ اظهار کرد: انتظار می‌رود در دوره دوم این جشنواره در سال بعد، رسانه‌ها از هم اکنون با اهتمام به تولید آثار برجسته در حوزه خزری اعم از محیط زیست، سیاسی، اقتصادی، گردشگری و غیره، میزان مشارکت بیشتری در این جشنواره داشته باشند و شاهد ارتقای سطح تولیدات در این جشنواره باشیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان مازندران اعلام کرد: به دنبال آن هستیم تا آثار نفرات برگزیده این جشنواره را با هماهنگی با حوزه بین‌الملل به جشنواره بین‌المللی آستاراخان ارسال کنیم.

یوسفی در پایان گفت: در صبح روز برگزاری مراسم اختتامیه و در حاشیه این مراسم، کارگاه آموزشی هم با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار خواهد شد که از تمام فعالان رسانه‌ای جهت شرکت در این کارگاه، دعوت می‌کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما