تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۳۹۶۰۴۵
یک کار شناس مذهبی گفت: می‌خواهند زنان را از مستور به ویترینی تبدیل کنند و سبک زندگی به این سمت می‌رود که هرچه دیدنی‌تر، قیمتی‌تر است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی در گردهمایی حامیان حریم خانواده که شامگاه چهارشنبه به‌مناسبت هفته عفاف و حجاب در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد به تبیین اهمیت جایگاه زن در اسلام و توطئه جریان‌های غربی برای تنزل این جایگاه پرداخت.

وی اظهار داشت: جنگ امروز علیه بنیان خانواده است و دشمن تمام توان خود را برای بر هم زدن این جایگاه به‌کار گرفته است، کسانی در این جنگ پیروز هستند که حفظ نظام خانواده برای آنها در اولویت باشد.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی افزود: در دهه هفتاد سه شبکه فارسی زبان وجود داشت و الان بالای ۲۸۰ شبکه فارسی زبان در حال کار کردن علیه نظام خانواده ایرانی هستند.

این کارشناس مذهبی گفت: جایگاه زن در اسلام ریشه اصلی شجره طیبه است، اگر ریشه از خاک بیرون زد قطعاً محکوم به فنا است، هدف غربی‌ها این است که در شرق و به‌ویژه ایران اسلامی واژه مقدس مادر و زن را بی‌ارزش کنند و زن را از آن جایگاه اصلی کارگردانی خارج کنند.

وی بیان کرد: می‌گویند زن نباید بیغوله و پنهان باشد و زمانی ارزش پیدا می‌کند که دیده شود، آنها می‌خواهند زنان را از مستور به ویترینی تبدیل کنند، سبک زندگی به این سمت می‌رود که هرچه دیدنی‌تر قیمتی‌تر است.

بی‌آزار تهرانی با اشاره به اینکه حجاب بر اندیشه ایرانی ما استوار بوده است گفت: حجاب مال ما ایرانی‌ها بود، اسلام که تجلی پیدا کرد اصل حجاب را امضا کرد.

وی افزود: سه ویژگی لباس‌ ضخیم، گشاد و بلند تا ۲۰۰ سال گذشته پوشش اصلی زنان و مردان در تمام تمدن‌ها، ملت‌ها و فرقه‌ها بود، گفتند این سه اصل باید کنار گذاشته شود و لباس‌ها نازک، چسبان و کوتاه شود، ریشه این دیدگاه هم در دیدگاه فروید وجود دارد، برای آن هدفگذاری کردند و معتقدند که زن باید ویترینی باشد.

بی‌آزار تهرانی با اشاره به اینکه اسلام با زیبایی و همسویی رنگ کاملاً موافق است، ابراز داشت: بهترین حالت یک زن این است که نسلی را درست در لباس مادر بودن تربیت کند، و اگر قرار شد در عرصه اجتماعی بیاید اسلام می‌گوید با حفظ وقار وارد این عرصه‌ها شود.

وی راه مقابله با اشاعه فرهنگ برهنگی در کشور را حرکت فرهنگی جمعی دانست و عنوان کرد: امروز عرصه اجتماعی را بر متدیینین تنگ می‌کنند و در حال قبضه بی‌حیایی هستند، اساس حرکت برای مقابله باید میدانی باشد، با تجمع نمی‌توان به نتیجه رسید، باید اتاق فکر تشکیل داد، همدیگر را در فضای مجازی ببینید و بیابید، جمع شوید و حرکت کنید و وارد عرصه‌های اجتماعی شویم، همه چیز برخورد نیست.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما