کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

امام جمعه گلوگاه:

مسئولان برای عفاف و حجاب کاری نکردند/ نیاز به بسیج همگانی علیه بی‌حجابی

19 تير 1398 ساعت 7:00

امام جمعه گلوگاه با انتقاد از عدم اقدام مناسب از سوی مسئولان در قبال بی‌حجابی در جامعه، گفت: مسئولان برای عفاف و حجاب کاری نکردند بلکه در تمام زمینه‌های فرهنگی همین است.


به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام سیدابراهیم میراحمدی در همایش گرامیداشت حجاب و عفاف در مصلی امام خمینی(ره) شهرستان نکا با اشاره به هوشیاری مومن، اظهار کرد: مومن نیاز به سخنرانی چند ساعته ندارد چراکه با یک تلنگر بیدار می‌شود.

وی افزود: علم، تکلیف آور است وقتی چیزی را می‌دانیم مکلف به عمل نسبت به آن هستیم همانطور که اسلام یک امر فطری، دین منبعث از درون انسان و قرآن در حقیقت کپی فطرت انسان است که تمام خواسته‌ها، امیال، اهداف و تعاریف در وجود انسان در یک کتابی به نام قرآن کریم خلاصه شده است.

امام جمعه گلوگاه خاطرنشان کرد: همه اسلام و دین ازجمله عفت و پاکدامنی در فطرت انسان است و هرکه فطرت سالم دارد خود به خود به سمت حجاب کشیده خواهد شد که از حضرت آدم تا به امروز حجاب و عفاف خواسته درونی انسان است.

این مسئول اضافه کرد: اسلام که دستور به حجاب داده در واقع ارشاد به حکم عقل است که می‌گوید انسان باید عفیف باشد چراکه اگر می‌خواهد به خدا و تکامل معنوی برسد و گام‌های بلندی بردارد حتما باید پاکدامن باشد.

وی گفت: انسان آلوده نمی‌تواند به حرم الهی راه پیدا کند و بی‌حجابی یک گناه ساده مانند شراب خوردن نیست چراکه شراب‌خوار در منزل خود گناه می‌کند و در جامعه اثر خاصی ندارد اما بی‌حجابی نه تنها یک گناه فردی که یک گناه اجتماعی و ویروسی است که به دیگران منتقل می‌شود و نه تنها خودش آلوده است دیگران را نیز آلوده می‌کند در واقع بی‌حجابی یک بیماری واگیر است.

* بی‌حجابی جامعه را نابود می‌کند

میراحمدی تصریح کرد: یک بی‌حجاب را اگر در جامعه دیدیم همه باید هجوم بیاوریم در غیر اینصورت این ویروس به فرزندان ما منتقل خواهد شد چراکه بی‌حجابی همان داستان سوراخ کردن کشتی است.

وی افزود: اثر مخرب بی‌حجابی این است که جامعه را نابود کرده و دین، آیین و انقلاب را بر باد خواهد برد که خداوند نیز همه نوع حجاب را مطرح کرده است از پوشش بدن تا حجاب گفتاریی که با مردان نامحرم تنازانه حرف نزنید چراکه افراد دارای قلب مریض تحت تأثیر قرار می‌گیرند و این حرف نیاز به استدلال نیز ندارد.

این استاد حوزه‌های علمیه اذعان کرد: این یک امر تجربی است که اتفاق افتاده و اینگونه نیست که تنها در کتاب‌ها نوشته شده باشد اکنون هم درحال اتفاق است به خصوص اثرات مخرب سخن گفتن در ادارات بسیار خطرناک است و آن‌هایی که کارمند هستند مراقب باشند.

این مسئول اضافه کرد: خداوند بدن زن را براساس حکمت جذاب قرار داد تا مرد مجذوب جنس مخالف باشد اما مرز و حریمی برای آن قرار داد به گونه‌ای هرکسی نمی‌تواند به هر شکلی بگردد.

وی گفت: حجاب را نه تنها مسلمانان بلکه مسیحیان نیز قبول دارند چراکه در فیلم‌های هالیوودی قدیمی نیز که روایتگر دوران قبل از رنسانس هستند زنان در آن با حجاب معرفی می‌شوند که حتی چشمانشان و دستانشان فقط معلوم است.

میراحمدی تأکید کرد: حجاب یک امر الهی است که همه ادیان آن را قبول دارند و نمی‌توان آن را انکار کرد که انکار آن انکار فطرت انسان است تا جایی که در نگاه کردن هم باید حجاب و عفاف را رعایت کرد.

وی افزود: تا جایی که قرآن سفارش می‌کند زنان مراقب چشمانشان نیز باشند حتی حجاب رفتاری را نیز باید مراقبت کرد، خداوند زنان را گل، محبوب، معشوق و حساس آفرید بنابراین زنان با حساسیت بالا به خود نگاه کنند.

امام جمعه گلوگاه بیان کرد: جوانان را باید درک کنیم که مانند بمب ساعتی هستند و تمام وجود آن را غریزه انسانی گرفته حال کافی است یک بار زنی نازک حرف بزند که با همین رفتار وجود جوان را آتش زده است.

این مسئول اضافه کرد: یک بی‌حجاب در جامعه جوانان را فاسد می‌کند و دلیل فریاد این که در یک شهر نباید بی‌حجاب باشد به این دلیل است اما برخی می‌گویند این سخنی افراطی است درحالی که نه تنها تند نیست بلکه خیلی معمولی و طبیعی است.

وی گفت: خداوند در وجود جوان چنین قوه‌ای قرار داد و زنان را چنین حساس و مرد را چنین عاشق خلق کرد که در این غرایض باید مراقب باشیم اما برخی چنان آکادمیک و لیبرال صحبت کرده و هر منتقدی را زیر سوال می‌برند که این اشتباه استراتژیکی است که در جامعه ما دارد اتفاق می‌افتد.

* شهدای مدافع حرم کلیدواژه 40 سال مقاومت و پاکدامنی

میراحمدی اظهار کرد: مخالفان حجاب غربی‌ها هستند که جامعه‌ای که عفت ندارد آن جامعه قابل تسخیر است و جوانان فاسد برای جنگ با استکبار هیچ ارزشی ندارند بلکه شهدای ما همه پاک و اهل نماز شب بودند.

وی افزود: این‌ها نه اول انقلاب که الآن هم همچون شهدای مدافع حرم اینگونه هستند که از پزشک و مهندس گرفته تا استاد دانشگاه، فاضل، عالم و روحانی پس از 40 سال با این همه مسائل موجود رفتند در سوریه بنابراین این شهدا کلیدواژه هستند که باید در همه جا از آنان یاد کرد.

امام جمعه گلوگاه خاطرنشان کرد: ذکر یاد شهدای مدافع حرم یعنی 40 سال مقاومت و عبور از این مسیر و 40 سال پشت سر گذاشتن سیم خاردارهای آمریکا که باید ببینیم چرا امروز به سمت ما تیری پرتاب نمی‌شود دلیل آن همین شهدای مدافع حرم امروز ما هستند.

این مسئول اضافه کرد: غربی‌ها دوست ندارند جوانان ما پاک باشند که راه ناپاکی جوانان، ناپاکی دختران و خواهران ما هستند که اگر زنان ناپاک شوند خود به خود پسران ما نیز به فساد و ناپاکی کشیده می‌شوند.

وی گفت: قبل از رنسانس زن‌های مسیحی بسیار پاکدامن بودند اما بعد از جریان رنسانس زن را عریان کردند و آزادی کاذب به آن دادند که امروز در تلویزیون می‌بینم در جلسات رسمی زنان در برابر مردان با رکابی نشسته و مردان با کت و شلوار نشسته هستند.


* فساد مردان به وسیله زنان نقشه غرب برای نابودی استکبارستیزی

میراحمدی تصریح کرد: چه جنایتی که بر سر این زن نیاوردند و زن را به دیوار کوبیدند بلکه شرف را زیر پا گرفتند و انسانیت دیگر در غرب معنا ندارد تا جایی که مرد با حجاب است ولی زن لخت و عریان شده و این جنایت را بر سر زن آورند و همین را در شیپور خود می‌دمند که زن آزاد است و محبوس نیست.

وی افزود: در داخل کشور ما نیز افرادی هستند که با انواع مقالات و بیانیه‌ها در این تنور هیزم می‌ریزند تا بتوانند دختران ما را بی‌حجاب کنند اما کور خواندند چراکه دختران و خواهران ما بیدار و تابع انقلاب و ولایت هستند.

امام جمعه گلوگاه اذعان کرد: در جریان اندلس یعنی اسپانیای قدیم نیز 800 سال اسلام حکومت می‌کرد اما الان اثری از اسلام نیست و بویی از اسلام نبرده است چراکه توسط زن‌ها به فساد کشیده شد و بعد با جنگ صلیبی بیش از یک میلیون مسلمان را کشتند و حکومت را سرنگون کردند.

این مسئول اضافه کرد: در آن زمان جوانانی که فاسد شده بودند برای جنگیدن نمی‌رفتند و دنبال دختران اروپایی بودند که این دو تجربه تاریخی جهان غرب است و امروز نیز برای ما دارند این نسخه را می‌پیچند.

* مسئولان مازندران به داد مومنان برسند

میراحمدی تأکید کرد: بنابراین باید از ارشاد و استانداری گرفته تا نیروی انتظامی بسیج همگانی علیه بی‌حجابی راه بی‌افتد اما متأسفانه از چنین چیزی خبری نیست به خصوص وقتی نیروی انتظامی برخورد می‌کند اما مسئولان ما کسانی که صاحب قدرت هستند با نیروی انتظامی برخورد می‌کنند.

وی افزود: مردم دیگر چه انتظاری دارند درحالیکه حکومت برای اسلام و اجرای احکام دینی آمد و هیچ هدف دیگری امام و شهدای ما نداشتند اما متأسفانه امروز عده‌ای از مسئولان دنبال اسلام نیستند.

امام جمعه گلوگاه با بیان اینکه ما باید از نیروی انتظامی حمایت کنیم بیان کرد: امروز با بهانه آزادی به راحتی در دهان نیروی انتظامی می‌زنند حال آنکه وقتی یک مسئول رده بالا به نیروی انتظامی دهن کجی می‌کند دیگر از پایین‌دستی‌ها چه انتظاری است.

این مسئول اضافه کرد: مسئولان برای عفاف و حجاب کاری نکردند بلکه در تمام زمینه‌های فرهنگی همین است در استان مازندران، استان علویون قبل از انقلاب مردم مومن نمی‌توانستند لب دریا بروند الان هم نمی‌تواند بروند.

وی گفت: مسئولان استان به داد مومنان برسید که لب دریا جنایت دارد اتفاق می‌افتد، هر روز کلیپ‌هایی منتشر می‌شود که چادر از سر برداشتند، بدانید یک روزی این مردم دهان شما را خواهند زد.

میراحمدی گفت: بنده شهرهای مختلفی را در دوران عمر خود برای انجام مسئولیت گشته‌ام اما نکا بهترین شهر ایران است چراکه هیچ شهری مذهبی‌تر، معنوی‌تر و ولایی‌تر از این شهر ندیده‌ام.

انتهای پیام/


کد مطلب: 395859

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/395859/مسئولان-عفاف-حجاب-کاری-نکردند-نیاز-بسیج-همگانی-علیه-بی-حجابی

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com