کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

پیش‌بینی تولید 208 هزار تن مرکبات در میاندورود/برای صادرات نیاز به برنامه‌ریزی دقیق داریم

19 تير 1398 ساعت 7:30

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: پیش‌بینی می‌شود 208 هزار تن انواع مرکبات زودرس و دیررس در این شهرستان تولید داشته باشیم.


سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: در سال جاری نزدیک دو هزار و 700 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت گندم اختصاص پیدا کرد که پیش بینی تولید ما 9  هزار و 700 تن بوده است.

وی بیان کرد: تا امروز چهار هزار و 500 تن گندم توسط کارخانه‌های شهرستان خریداری شد و 2 هزار تن هم برای بذر خریداری شد و مابقی گندم‌ها یا به شهرستان‌های هم‌جوار رفته یا توسط بخش خصوصی برای مصارف دیگر خریداری شده است.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود درباره وضعیت مرکبات شهرستان خاطرنشان کرد: میاندورود هفت هزار و 785 هکتار باغ مرکبات شامل انواع تامسون و نارنگی دارد که پیش‌بینی می‌شود 208 هزار تن انواع مرکبات زودرس و دیررس تولید داشته باشیم.

علوی با اشاره به حجم تولید مرکبات میاندورود، تصریح کرد: با وجود تولید خوب مرکبات در شهرستان نیاز به برنامه‌ریزی برای صادرات به کشورهای همسایه داریم تا اقتصاد کشور رشد بیشتری داشته باشد.

وی افزود: برداشت ارقام زودرس از دهه اول مهر آغاز می‌شود و ارقام دیررس نیز از نیمه دوم آذر ماه شروع خواهد شد.

علوی در پایان گفت: کودهای شیمیایی در شرکت‌های تعاونی در مراکز خدمات به اندازه کافی وجود دارند و کشاورزان با مراجعه به این مراکز می‌توانند کود مورد نیاز خود را خریداری کنند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 395851

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/395851/پیش-بینی-تولید-208-هزار-تن-مرکبات-میاندورود-صادرات-نیاز-برنامه-ریزی-دقیق-داریم

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com