کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

روادید برای زائران اربعین حذف شد

فارس , 18 تير 1398 ساعت 0:25

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از حذف ویزا عراق برای زائران اربعین خبرداد.


به گزارش بلاغ، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با سپهبد محمد بدر، معاون وزیر کشور عراق و هیئت همراه دیدار و تفاهم‌نامه‌ای با هیئت عراقی امضا کرد.
ذوالفقاری گفت: در این دیدار تصمیماتی برای حل مشکل زائران اربعین گرفته شد تا رفت و آمد برای زائران آسان شود و بر این اساس صدور ویزا برای زائران اربعین حذف و زائران تنها با گذرنامه، براساس هماهنگی و بیمه نامه به زیارت می‌روند.
وی ادامه داد: قرار شد دو کشور درخصوص بازگشایی مرز خسروی تلاش کنند که اگر زمینه رفت‌و‌آمد در آن مسیر حل شد به تردد زائران کمک شود و براساس توافق از اول محرم انتقال مواد غذایی بدون گرفتن عوارض و از مرز سومار انجام می‌شود.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه آمادگی داریم امکانات حمل‌ونقل زائران را در اختیار طرفین عراقی قرار دهیم تا به زائران کمک شود، اظهارداشت: با نهایی شدن تفاهم قرار شد، تردد زائران اربعین از دهم محرم شروع شود تا با افزایش زمان سفر اربعین از ازدحام جمعیت در مرز‌ها جلوگیری کنیم.
ذوالفقاری با‌ اشاره به اینکه ظرفیت‌ها محدود است و اگر مردم همکاری نکنند، ارائه خدمات از جمله اسکان و تغذیه امکان‌پذیر نخواهد بود، افزود: با تدبیر و مدیریت مناسب جمعیت بیشتری به زیارت می‌روند.


کد مطلب: 395712

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/395712/روادید-زائران-اربعین-حذف

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com