کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرعامل جدید تأمین اجتماعی کیست؟

4 تير 1398 ساعت 19:20

مصطفی سالاری استاندار سابق گیلان با مدرک تحصیلی دکتری حقوق، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد.


به گزارش بلاغ،محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالاخره مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را با دو ماه تأخیر منصوب کرد. 

پس از درگذشت سیدتقی نوربخش در سانحه تصادف، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار فعلی تهران و پس از آن محمدحسن زدا معاون سابق بیمه‌ای تأمین اجتماعی به عنوان سرپرست سازمان تأمین اجتماعی منصوب شدند. 

 

براساس قانون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شش ماه مهلت دارد که مدیرعامل جدید را معرفی کند که در حال حاضر حدود دو ماه از این مهلت نیز می‌گذرد و امروز مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد. 

مصطفی سالاری ۴۱ ساله  جوان‌ترین استاندار کشور  بوده  و استانداری گیلان و بوشهر را در کارنامه کاری خود دارد. 

سالاری سوابق متعدد اجرایی در حوزه‌های مرتبط با توسعه اجتماعی، مناطق آزاد اقتصادی، بنگاه‌دای و ... دارد. 

وی دارای تحصیلات دکترای حقوقی دانشگاه تهران است که مباحثی مطرح شده مبنی بر اینکه سالاری با مدرک فعلی و غیرمرتبط با سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند تصدی این سازمان را داشته باشد. 

به گزارش فارس، در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۴۳ میلیون نفر بیمه‌شده دارد و ۱۸ نوع خدمت در سه بخش درمانی، بیمه‌ای و اقتصادی به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌دهد؛ این سازمان بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر دارد که هزینه‌های ماهانه این سازمان حدود ۷ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. 

با توجه به کسری منابع در سازمان تأمین اجتماعی، امیدواریم مدیرعامل جدید این سازمان بتواند چالش‌های پیش‌روی این سازمان را برطرف کند و تنها یک انتخاب سیاسی برای پیشبرد افراد و جناح‌های خاص نباشد.


کد مطلب: 393860

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/393860/مدیرعامل-جدید-تأمین-اجتماعی-کیست

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com