کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

44 روستای هدف گردشگری کرمانشاه با طبیعتی بکر در انتظار مسافران

4 تير 1398 ساعت 18:40

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: 44 روستای هدف گردشگری و بیش از 13 اقامتگاه بوم‌گردی استان، میزبان گردشگران طبیعت در ایام تابستان است.


به گزارش بلاغ،شکوفه مهدی‌آبادی  اظهار داشت: براساس چهارچوب آیین‌نامه، یک اقامتگاه بوم‌گردی باید معماری داخلی، خارجی بومی و تزئینات داخلی سنتی و امکانات رفاهی خاص و قابل قبول در حد آیین‌نامه را داشته باشد و تاکنون 13 اقامتگاه بوم‌گردی در استان با دارا بودن این شاخصه‌ها مجوز فعالیت گرفته‌اند.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ادامه داد: با توجه به ظرفیت استان کرمانشاه هر هفته بر تعداد واحدهای اقامتگاه بوم‌گردی منطبق بر آیین‌نامه‌های مدون این اقامتگاه‌ها افزوده می‌شود و با توجه به اقدامات صورت گرفته تعداد این اقامتگاه‌ها در ماه‌های آتی بیشتر خواهد شد.

وی در خصوص سایر واحدهای مهمان‌پذیر روستایی نیز، یادآور شد: در کنار این اقامتگا‌ه‌های بوم‌گردی واحدهای مهمان‌پذیر روستایی بسیار زیادی در سطح روستاهای استان کرمانشاه وجود دارند که برخی از آن‌ها همچون واحدهای مهمان‌پذیر در منطقه نودشه از لحاظ رفاهی در سطح مناسبی قرار دارند، اما در زمره اقامتگاه‌های بوم‌گردی قرار نمی‌گیرند.

مهدی‌آبادی با بیان زیبایی‌های خاص روستاهای هدف گردشگری در استان، گفت: از سال 91 تا‌کنون حدود 44 روستای مصوب هدف گردشگری در استان کرمانشاه معرفی شده است که با توجه به قابلیت‌های بسیار بالای آب و هوای و تنوع محیطی می‌توانند میزبان گردشگران داخلی و خارجی استان باشند.

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به تنوع آب و هوای استان کرمانشاه یادآور شد: با توجه به تنوع بسیار بالای در آب هوای استان کرمانشاه و جشنواره‌های مختلف روستایی و عشایری در سطح استان و همچنین اقامتگاه و محل‌های اسکان بسیار متنوع گردشگری، استان کرمانشاه می‌تواند بهترین میزبان طبیعت‌گردان داخل و خارج استان باشد.


کد مطلب: 393852

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/393852/44-روستای-هدف-گردشگری-کرمانشاه-طبیعتی-بکر-انتظار-مسافران

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com