تاریخ انتشاريکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۳۹۳۴۸۸
انصارالله یمن اعلام کرد فناوری‌های پیشرفته‌ای در اختیار دارد که سامانه‌های پدافندی مستقر در عربستان نیز قادر به مقابله با آنها نیستند. همزمان انقلابیون یمن بر یک پایگاه سعودی در جنوب عربستان مسلط شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، جنبش انصارالله یمن اعلام کرد فناوری‌های پیشرفته‌ای در اختیار دارد که سامانه‌های پدافندی آمریکایی و غیرآمریکایی مستقر در عربستان نیز قادر به مقابله با آنها نیستند و به همین علت عسیر و نجران سعودی در تیررس ماست. بر این اساس، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح ‌انصارالله ضمن بیان این مطلب افزود، انواع موشک‌های بالستیک و هدایت شونده و پهپاد را برای هدف قرار دادن سرتاسر خاک عربستان در اختیار داریم.

به گزارش فارس، وی تاکید کرد، در صورت ادامه بحران، حملات ما به عسیر و نجران و جیزان محدود نخواهد شد. ما قادر به تولید مداوم این موشک‌ها و پهپادها هستیم و یمن با این توانمندی‌ها قادر است نه تنها چندین ماه بلکه چندین سال به مقاومت ادامه دهد. مقابله با متجاوزان حق مشروع یمن است.

از سوی دیگر، حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن (وابسته به انصارالله) اعلام کرد؛ ارتش یمن قادر است ده‌ها موشک و پهپاد را به شکل سازماندهی شده و مرتب در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی بکار گیرد. وی در صفحه توییتر خود نوشت:
« آنچه تا کنون انجام داده‌ایم چیزی بیش از پیام‌های صلح و فشار برای پایان دادن به کشتار ملت مظلوم ما نبود و ما گزینه‌ها و سلاح‌های قوی‌تری داریم.»

عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله در سال ۲۰۱۵ و آغاز جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن اعلام کرد، اگر حمله به یمن متوقف نشود ناچار می‌شویم گزینه‌های استراتژیک خود را اجرایی کنیم. اکنون که جنگ یمن وارد پنجمین سال خود شده، ارتش یمن پاسخ حملات ائتلاف سعودی به فرودگاه صنعا را با حملات متقابل به فرودگاه‌های سعودی می‌دهد. یگان پهپادی و موشکی یمن در پاسخ به حملات مداوم ائتلاف متجاوز، حدود 10 عملیات پهپادی و موشکی علیه فرودگاه‌های سعودی و تأسیسات نفتی این کشور تنها در یک ماه اخیر انجام داده است.

تسلط انصارالله بر پایگاه سعودی
از سوی دیگر انصارالله یمن جمعه شب اعلام کرد که همراه با نیروهای ارتش یمن توانسته‌اند یک پایگاه نظامی را در استان «جیزان» عربستان به کنترل خود درآورند. به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، این پایگاه نظامی در بلندی‌های «قیس» واقع شده بود و نیروهای یمنی پس از چندین ساعت درگیری توانستند آن را به کنترل خود درآورند. پایگاه مذبور محل تجمع نیروهای وابسته به دولت مستعفی منصور هادی بود. در همین حال نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی که قصد داشتند از طریق استان «نجران» وارد خاک یمن شوند، در کمین نیروهای یمنی گیر افتاده و مجبور به عقب‌نشینی شدند. در این کمین ده‌ها تن از نیروهای ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند. به نوشته پایگاه خبری شبکه المسیره، جنگنده‌های سعودی در این حمله، نیروهای ائتلاف را پشتیبانی می‌کردند اما یمنی‌ها همزمان با استفاده از آتش توپخانه و به کارگیری تک تیراندازها، نیروهای متجاوز را به مجبور به عقب‌نشینی کردند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
«نمی‌توانم نفس بکشم» و افسانه حقوق بشر!
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰