تاریخ انتشارجمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
کد مطلب : ۳۹۳۰۹۲
امام جمعه نکا انهدام پهپاد پیشرفته و فوق تخصصی آمریکایی را اقدامی برجسته توصیف کرد و گفت: انهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی حاصل هوشیاری و کارآمدی قوای دفاعی است.
۰
plusresetminus
انهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی حاصل هوشیاری و کارآمدی قوای دفاعی است
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته شهرستان نکا با اشاره به اینکه ولایت جامعه و انسان را زنده می‌کند، اظهار کرد: با ولایت، ولایتمداری، تقوا و دوری از گناه که باطن آن جهنم و آتش است و قناعت، رضایت به حلال و عبادات که باطن آن بهشت است می‌توانیم خود را زنده کنیم.

وی در ادامه به قیام مردم تبریز به رهبری ستارخان و باقرخان علیه استبداد محمدعلی شاه قاجار اشاره کرد و افزود: جریانات انقلابی در طول تاریخ خود فراوان داشته‌ایم که نباید هیچگاه این فراموش نکینم.

خطیب جمعه نکا جریان به جریان مرگ محمد مرسی پرداخت و بیان کرد: کسی که به دشمن اعتماد کرده، راه سازش با دشمن در پیش گرفته و دوست را از دشمن نشناسد سرانجام اینطور غافلگیری شده و عاقبتش همین خواهد بود.

این مسئول انهدام پهپاد پیشرفته و فوق تخصصی آمریکایی را اقدامی برجسته توصیف و اضافه کرد: پهپادی بسیار حجیم، بزرگ، گران‌قیمت و خیلی پیشرفته که به آن جاروبرقی می‌گفتند چراکه تمام اطلاعات و ریزه‌کاری ها را از یک منطقه وضعیت می‌توانست دریافت کند زدن آن بسیار مشکل بوده است.

وی گفت: نه تنها این را زدند بلکه به محض ورود به فضای هوایی ایران سرنگون شده که نشان دهنده هوشیاری و کارآمدی قوای دفاعی ما و چشم‌های بصیر پاسدران و سپاهیان است که ضربه بسیار بزرگی بوده و هنوز گیج هستند و نمی‌داند چه باید بکنند.

* عاقبت مرسی حاصل سیاست اعتماد به دشمن

محمدی لائینی تصریح کرد: البته بعضی وقتی ضربه ببینند و زخمی شوند، گیج می‌شوند و ممکن است دست به اقدامات نپخته خطرناک هم بزنند که باید هوشیار باشیم و مقداری احتمال بدهیم در اثر گیجی اقدام‌های خطرناکی برای خوشدان داشته باشند گرچه جنگی اتفاق نخواهد افتتد و با این ضربه‌هایی که خوردند و زخمی شدند امکان دارد از روی نفهمی اقداماتی بخواهند انجام دهند که باید حواسمان جمع باشد.

وی در ادامه افزود: اینکه ما با دشمن خطرناک چه راه، روش، سیاست و راهبردی باید داشته باشیم چند راه وجود دارد که یکی از آن‎ها سیاست تساهل و تسامح با دشمن است که ندیده بگیریم و ساده اندیشی کنیم، خیلی حواسمان جمع نباشد و به دشمن اعتماد کنیم به ساز و مذاکره با دشمن روی بیارویم، نهایت و پایان این سیاست غافلگیر شدن به وسیله دشمن است همان بلایی که بر سر مرسی آمد.

خطیب جمعه نکا خاطرنشان کرد: مرسی به دوستان واقعی اعتماد نکرد بلکه به دشمن اعتماد کرد تا اینکه متوجه شد همان فرماندهانش کودتا کردند که درنهایت به زندان افتاد و در عاقبت اینطوری از دنیا رفت.

* سیاست سازش محکومم به شکست است

این مسئول اضافه کرد: سیاست دیگر هوشیاری، مراقبت، فاصله گرفتن و تعقیب دشمن است همانطور که رهبری گفتند آمریکا نزدیک نباید بیاید بنابراین باید هوشیار باشیم و دشمن را تعقیب کنیم نه اینکه منتظر باشیم در خانه ما بیاید و بعد اقدام کنیم بلکه ما سراغ دشمن برویم ما باید در مقابل کانون فتنه ایجاد شده پا پیش بگذاریم و کار حضرت علی(ع) را انجام دهیم.

وی گفت: حضرت از مدینه بلند شد آمد عراق و بصره و بعد هم کوفه را مقر حکومت خود قرار داد سپس به دمشق یعنی کانون بعدی فتنه رفت و نبرد صفین در آن منطقه رقم خورد که در جریان دفاع از حرم و سوریه الگوی اما حضرت علی(ع) بوده است بنابراین کسانی که می‌گویند فرزندان ما در سوریه چه می‌کنند باید بگوییم علی(ع) در بصره و شام چه می‌کرده است.

محمدی لائینی تأکید کرد: این سیاست، سیاست تعقیب دشمن پیش از شکل گرفتن و قوی شدن کانون‌های فتنه است که باید به سراغشان برویم و آتش فتنه را خاموش کنیم که همین سیاست انقلاب اسلامی نیز به شمار می‌رود و تجربه نشان داده سیاست موفقی است.

وی گفت: اما سیاسیت سازش و نرمش با دشمن اگر نرمش قهرمانانه نباشد جواب نمی‌دهد و تمام تحریم، فشار و تحریم‌ها بعد از چراغ سبز نشان دادن بوده است و هرگاه قرص و محکم بودیم موفق شدیم و پیش رفتیم هرگاه لبخند زدیم کلاه سرمان رفته و آنها نیز دستاوردهای ما را گرفتند و هم ترحیم‌ها را شدیدتر برای ما اعمال کردند وضعیتی که امروز مشاهده می‌کنیم.

* بسیج اساتید در مسیر شهید چمران

محمدی لائینی در بخش مناسبت‌های هفته پیش رو به سالروز غزوه خندق پرداخت و اظهار کرد: در آستانه سالروز سو قصد به رهبر انقلاب در مسجد اباذر قرار داریم که امروز سکان‌دار کشتی انقلاب ذخیره الهی برای هدایت و مدیریت امروز رهبری انقلاب بوده که خداوند را به خاطر این نعمت شاکریم.

وی به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران اشاره کرد و افزود: انتظار داریم بسیج اساتید همچون شهید چمران بصیرت، ولایت‌مداری، شجاعت، شهامت، ریسک‌پذیری و اقدام‌های درست در دفاع از انقلاب اسلامی داشته باشند و بیشتر و بهتر احساس مسئولیت کنند.

امام جمعه نکا با بیان سالروز تأسیس سازمانن تبلیغات اسلامی، خاطرنشان کرد: این سازمان نهاد مبارکی است که بعد از انقلاب روییده و علی‌رغم کمبود امکانات هجم گسترده‌ای از خدمات و فعالیت‌ها در حوزه قرآن و مسائل فرهنگی ترویج ارزش‌های دینی و انقلابی داشته‌اند که تشکر و تقدیر داریم.

این مسئول به آغاز هفته قوه قضائیه و عدالت پرداخت و اضافه کرد: از بهترین شعارها شعار عدالت و حکومت عدل علوی است و البته در این زمینه انقلاب اسلامی گام‌های مثبتی برداشته اما به نقطه آرمانی هنوز فاصله زیادی داریم.

وی به سالروز صرفه‌جویی در آب اشاره کرد و گفت: همه باید صرفه‌جویی را در سرلوحه برنامه‌های خود در خانواده، ادارات و بازار قرار دهیم چراکه که آب مایه حیات است و نباید اصراف در این زمینه باشد که از پروژه فاضلاب شهری با جدیتی دارد انجام می‌شود نیز جای تقدیر دارد.

محمدی لائینی با اشاره به روز اصناف، تصریح کرد: انتظار داریم مدیرت و نظارت بیشتری روی اصناف و اماکن داد و ستد داشته باشند تا هم ارزش‌ها رعایت شود و هم نرخ‌ها همسان باشد و رعایت شود و هم شئون دینی مواظبت شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما