کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انهدام پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در مرز یمن

30 خرداد 1398 ساعت 10:50

یگان پدافندی ارتش یمن و انصارالله یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در جنوب عربستان هدف قرار داد و آن را منهدم کرد.


به گزارش بلاغ،سامانه دفاع موشکی ارتش یمن و انصارلله  یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را «با یک سلاح مناسب» هدف قرار داد.

پایگاه خبری انصارالله گزارش داد که پهپاد جاسوسی با یک نوع «سلاح مناسب» در منطقه «الشرفه» در نجران واقع در جنوب عربستان هدف قرار گرفت.

 

نیروهای پدافندی یمن ششم ماه جاری میلادی (۱۶ خردادماه) نیز یک پهپاد جاسوسی متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی را در نجران هدف قرار داده بودند.

سامانه دفاع موشکی یمن در تاریخ شانزدهم خردادماه سال جاری موفق شد یک پهپاد آمریکایی از نوع «ام کیو ۹» را در حین پرواز بر فراز منطقه شهرستان «الدریهمی» در استان الحدیده (غرب) منهدم کند.

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا «سنتکام» به ساقط شدن این پهپاد اعتراف و اعلام کرد، در ششم ژوئن (۱۶ خرداد) یک پهپاد از نوع ام کیو ۹ در یمن ساقط شد و برآوردها نشان می‌دهد که این اقدام به وسیله یک «موشک زمین به هوای شلیک شده از سامانه پدافند هوایی حوثی‌ها» انجام شده باشد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله هم در واکنش به این اعتراف مقامات آمریکای گفت که «اعتراف آمریکا درباره هویت این پهپاد ساقط شده در ساحل غربی، اثباتی عملی برای این موضوع است که حمله به یمن، دارای دستورکارهای آمریکایی-صهیونیستی است».

عربستان سعودی به همراه متحدان خود حمله نظامی و محاصره همه جانبه یمن را در تاریخ ششم فروردین ۱۳۹۴ به بهانه بازگردان «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت و همچنین خلع سلاح انصارالله یمن آغاز کرد، اما پس از گذشت پنج سال و بروز فاجعه انسانی در یمن به هیچ یک از اهداف اعلامی خود نرسیده است.


کد مطلب: 392814

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/392814/انهدام-پهپاد-جاسوسی-ائتلاف-سعودی-مرز-یمن

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com