کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بیایان‌زدایی با مشارکت مردم در کانون‌های بحرانی ریگان

28 خرداد 1398 ساعت 15:50

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان گفت: طرح نهالکاری در 700 هکتار از کانون‌های بحران فرسایش بادی و بیابانی ریگان با مشارکت مردم در حال اجرا است.


به گزارش بلاغ،عبدالمجید امیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار  در ریگان اظهار داشت: برای جلوگیری از بیابانی‌شدن شرق استان اقدامات خوبی در زمینه نهال‌کاری و مالچ‌پاشی انجام و طرح نهالکاری در 700 هکتار از کانون‌های بحران فرسایش بادی و بیابانی با اعتبار 44 میلیارد ریال با مشارکت مردم در حال اجرا است .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان خواستار تخصیص اعتبارات ویژه‌ای برای بیابان‌زدایی در شرق استان کرمان شد و افزود: در صورتی که فعالیت‌های بیابان‌زدایی در شرق استان کاهش یابد شاهد خسارات زیادی در بخش‌های کشاورزی و دیگر فعالیت‌ها در این مناطق خواهیم بود.

امین باقری فرماندار ریگان اظهار کرد: به‌دلیل کاهش نزولات جوی و از بین رفتن پوشش گیاهی، مساحت کانون‌های بحرانی و حساس به فرسایش بادی شرق استان بیش از 260 هزار هکتار است که بیشترین کانون‌های بحرانی شرق کشور در شهرستان ریگان است.

فرماندار ریگان تصریح کرد: طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در شهرستان ریگان صورت گرفته است که بیش از 17 هزار هکتار نهال‌کاری و مالچ‌پاشی انجام شده و همچنین برای بیابان‌زدایی و مهار شن‌های روان یک طرح پنج ساله در قالب طرح تحقیقاتی پژوهشی در حال انجام است.

وی بیان داشت: برای حفظ عرصه‌های منابع طبیعی یک طرح مشارکتی در شهرستان در حال اجرا است.


کد مطلب: 392566

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/392566/بیایان-زدایی-مشارکت-مردم-کانون-های-بحرانی-ریگان

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com