رئیس اداره جهاد کشاورزی سوادکوه خبر داد

50 هکتار سطح زیر کشت سیر در سوادکوه

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
کد مطلب : ۳۹۱۸۵۹
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه از 50 هکتار سطح زیر کشت سیر در این شهرستان خبر داد.
۰
plusresetminus
50 هکتار سطح زیر کشت سیر در سوادکوه
به گزارش بلاغ،محمد اسماعیلی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: متاسفانه امسال سطح زیر کشت سیر در شهرستان سوادکوه اندکی کاهش یافته، اما با این حال کشت این محصول سهم بسزایی در اشتغال‌زایی منطقه دارد.

وی افزود: در صورتی این محصول می‌تواند اشتغال‌زایی خوبی داشته باشد که وضعیت بازار فروش مساعد و صنایع تبدیلی فعال باشد تا کشاورزان بتوانند اقتصاد سیر را رونق دهند.  

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه سطح زیر کشت سیر در این شهرستان را ۵۰ هکتار عنوان و خاطرنشان کرد: از این ۵۰ هکتار باغ سیر حدود ۴۰ هکتار به روستای اَتو اختصاص دارد، در حال حاضر تقریبا ۱۵۰ نفر به طور مستقیم در باغ‌های سیر این شهرستان مشغول کار هستند.

اسماعیلی افزود: چون این محصول در پاییز و زمستان کشت می‌شود نیاز کمی به آب دارد و بارندگی فصلی برای آبیاری آن کفایت می‌کند.

وی سردسیر بودن منطقه را عاملی در بدون آفت بودن سیر اَتو و سوادکوه دانست و گفت: سیر در سوادکوه فقط در صورتی که بارندگی، ابرناکی و رطوبت زیاد داشته باشیم دچار آفت «زنگ سیر» خواهد شد که با سم‌پاشی برطرف می‌شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه با بیان این‌که تمام زمین‌های منطقه کسلیان مستعد کشت سیر هستند،افزود: با برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره «سیر اتو» می‌توان میل بومیان به افزایش سطح زیر کشت سیر را بیشتر کرد.

اسماعیلی در پایان گفت: برگزاری چنین جشنواره‌ای می‌تواند در نشان دادن نوع ظرفیت منطقه، شناسایی و جذب بازار و ایجاد تبلیغ برای کشاورزان موثر باشد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲