LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?>LOCK}']['func'] = 'Get_Polls_Content'; $conf['{POLL_GENERAL_BLOCK}']['prms']['section_id'] =0; ?> زنان ایرانی در حوزه های علمی موفق بودند/ تلاش مضاعف بانوان برای رسیدن به پیروزی | بلاغ نیوز
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۵۲
دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران گفت: سختی زیادی برای هماهنگی بین فعالیت داخل خانه و بیرون از منزل وجود دارد که زنان سرزمینم توانستند با مدیریت این شرایط و تلاش مضاعف، موفق شوند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،بنفشه زهرایی دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران در گفت وگو‌با خبرنگار اظهار کرد:سال ۸۱ ، به عنوان اولین زنی شناخته شدم که در رشته مهندسی آب موفق به دریافت درجه دکترا در ایران شد. رساله دکترای من توانست جایزه رتبه اول جشنواره جوان خوارزمی را از آن خود کند.

وی افزود: مجموع تحقیقات و پژوهش های من در حوزه آب به همراه فعالیت در کارگروه‌های ترویجی برای من جایزه جشنواره زن و علم  را نیز به همراه داشت.

زهرایی در ادامه بیان کرد: پس از اخذ دکترا توانستم عضو هیئت علمی دانشگاه تهران شوم و همه این موارد درست در زمانی اتفاق افتاد که علاوه بر مسئولیت بیرون از خانه به عنوان یک مادر و همسر وظایفی را درون خانه بر عهده داشتم.

وی ادامه داد:همسرم هیچ وقت مانع فعالیت های تحقیقاتی من نشد و مرا تشویق کرد تا بیشتر از قبل موفقیت کسب کنم همچنین در مجامعی که زنان در عرصه علم حضور پررنگ دارند، دختر ۸ ساله ام را با خودم می برم تا با دیدن انبوه زنان موفق، این باور در او هم نهادینه شود که می تواند.

این محقق و استاد دانشگاه تهران اضافه کرد:علی رغم اینکه محدودیت هایی در انتخاب زنان به عنوان مدیر رده های بالا وجود دارد اما بانوان توانستند ثابت کنند که در حوزه های علمی و حرفه ای نقش پررنگی را در کشور ایفا می کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سختی زیادی برای هماهنگی بین فعالیت داخل خانه و بیرون از منزل وجود دارد که زنان سرزمینم توانستند با مدیریت این شرایط و تلاش مضاعف، موفق شوند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما