کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

فرار ۱۴ شیر از پارک ملی

ایسنا , 19 خرداد 1398 ساعت 1:07

به دنبال فرار ۱۴ شیر از پارک ملی «کروگر» آفریقای جنوبی، مقامات این کشور به ساکنان نزدیک به این منطقه حفاظت شده هشدار داده‌اند.


به گزارش بلاغ، فرماندار استان «لیمپوپو» در آفریقای جنوبی اعلام کرده که گله این شیرها در نزدیکی شهر «فالابوروا» نزدیک به مرز زیمبابوه و موزامبیک دیده شده است و تا زمانی که این شیرها باز گرفته شوند، به همه ساکنان این منطقه هشدار داده شده تا در هر زمانی احتیاط را رعایت کنند.
مقامات محلی ضمن صدور هشدار به مردم اعلام کرده‌اند که نباید دست‌پاچه شوند، چرا که موقعیت کاملا تحت کنترل مقامات مربوطه قرار دارد.
با توجه به این که دور تا دور پارک ملی «کروگر» با حصارهایی برای محافظت از حیوانات و جوامع محلی پوشانده شده است، هنوز مشخص نیست این شیرها چطور از این منطقه حفاظت شده فرار کرده‌اند.
با وجود انتقادهایی نسبت به طرح بازگرداندن شیرها به این پارک ملی و عدم موفقیت این طرح، مقامات محلی اعلام کرده‌اند که این شیرها را پس از بازیابی، دوباره به  پارک ملی کروگر باز  می‌گردانند.
یکی از منتقدان اعلام کرده که این شیرها دوباره فرار خواهند کرد، چرا که شیرهای قوی‌تری آن‌ها را تعقیب می‌کنند، به همین دلیل باید به دنبال یک منطقه محافظت شده دیگر بود که برای نگهداری آن‌ها مناسب باشد.
پارک ملی «کروگر» آفریقای جنوبی، منطقه‌ای نزدیک به دو میلیون هکتار را پوشش می‌دهد و محل زندگی بیش از ۵۰۰ گونه پرنده و ۱۴۷ گونه پستاندار است. برآوردها نشان می‌دهد حدود دو هزار  قلاده شیر در این پارک زندگی می‌کنند.


کد مطلب: 391096

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/391096/فرار-۱۴-شیر-پارک-ملی

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com