تاریخ انتشارجمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
کد مطلب : ۳۸۹۶۶۴
امام جمعه امیرکلا گفت: جنگ با ایران نقطه پایان اسرائیل است، اگر اسرائیل به ایران حمله کند که هرگز نمی‌تواند، از جغرافیای جهان محو خواهد شد و صهیونیست‌های نباید حتی در یک وجب از سرزمین فلسطین حاکمیت داشته باشند.
۰
plusresetminus
جنگ با ایران نقطه پایان اسرائیل است/ تمام سرزمین قدس متعلق به ملت فلسطین است
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه امیرکلا با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: روز قدس، روز احیای اسلام ناب محمدی(ص)، روز حمایت بین‌المللی از ملت فلسطین, روز هشدار به همه ابرقدرت‌ها، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.
  
وی افزود: ابتکار بی‌نظیر امام‌خمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس، دشمنان اسلام و قدس شریف را غافلگیر کرد و به آنها فهماند که از این پس نه قدس و نه فلسطین که هیچ مظلومی و محرومی در جغرافیای زمین تنها نیست.
   
امام‌جمعه امیرکلا با برشمردن اهمیت استراتژیک روز قدس ادامه داد: این روز نشانگر مخالفت جهان اسلام با موجودیت نامشروع رژیم غاصب اسرائیل، اهرم فشار علیه رژیم صهیونیستی، تبدیل مسئله فلسطین به مسئله جهانی و اسلامی،خنثی کردن توطئه غرب و اسرائیل و در نهایت زیر سوال رفتن دولت‌های مرتجع و غرب‌گرایی جهان اسلام است.
   
این مسئول تصریح کرد: در طرح معامله قرن که سند خیانت اعراب و غرب به فلسطین است تشکیل دولت جدید فلسطین در اراضی کرانه باختری و نوار غزه، عدم حق بازگشت شش میلیون آواره فلسطینی به کشور خود، عدم اجازه خرید مسکن توسط فلسطینی‌ها از یهودی‌ها، سلب داشتن سلاح و ارتش توسط فلسطینی‌ها، تغییر ژئو پلیتیک منطقه، واگذاری قدس به صهیونیست‌ها از جمله بندهای طرح معامله قرن است که ان‌شاالله تحقق نخواهد یافت.
   
حجت‌الاسلام بابائیان گفت: راه حل مساله فلسطین، با انتخاب نظام حاکم توسط فلسطینیان و دیگری هم نابودی اسرائیل محقق خواهد شد، طرح معامله قرن توسط آمریکا نیز هرگز محقق نخواهد شد بلکه مقاومت قرن خواهد بود و شجره خبیثه اسرائیل با همت مسلمانان ریشه کن خواهد شد.
   
وی با اشاره به دستاوردهای روز قدس افزود: شکل‌گیری گروه‌های مبارز فلسطینی بر محوریت اسلام ناب، جایگزینی شعار مقاومت در مقابل شعار نگین سازش، اتحاد مسلمین جهان اسلام خصوصا ملت فلسطین در مقابل نظام سلطه، تضعیف روزافزون رژیم غاصب صهیونیستی و تبدیل شدن مسئله رهایی قدس از مقوله قومی به مقوله دینی‌و اعتقادی مسلمانان جزو این دستاوردها شمرده می‌شود.
   
خطیب جمعه امیرکلا تاکید کرد: جنگ با ایران نقطه پایان اسرائیل است، اگر اسرائیل به ایران حمله کند که هرگز نمی‌تواند، از جغرافیای جهان محو خواهد شد چون قدرت موشکی ایران قادر است هر پایگاه دشمن در منطقه را در هر بُرد، با قدرت تخریب بالا، هدف قرار دهد.
   
بابائیان ادامه داد: تمام سرزمین قدس متعلق به ملت فلسطین است که با اراده و رأی آنان اداره خواهد شد، صهیونیست‌های بی‌فرهنگ نباید حتی در یک وجب از سرزمین فلسطین حاکمیت داشته باشند.
  
وی افزود: جمهوری اسلامی ظرفیت‌ها و مولفه‌های زیادی برای مقابله با جنگ اقتصادی و فشار سیاسی آمریکا دارد که از جمله آنان تقویت باور و ایمان ما به نتیجه بخش بودن استقامت، اتحاد و انسجام ملی، ذخایر انرژی و منابع اقتصادی فراوان، تقویت و تعامل دیپلماتیک با وجود کشورهای همسای، اجتناب از سندرم کلی گویی و تئوری درمانی بدون پشتوانه عملیاتی و اجرایی و ایجاد روحیه امید در بین مردم و تقویت همبستگی داخلی است.
   
این مسئول با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم اذعان کرد: سفره مرفهین بی‌درد همچنان پر است و سفره قشر متوسط، کوچک‌تر از همیشه و قشر فقیر سفره‌اش نزدیک به جمع شدن، این موضوع را نمی‌توان از داخل خودرو دید بلکه باید سر سفره این اقشار مردم نشست و درکش کرد.
  
امام‌جمعه امیرکلا با اشاره به وضعیت مذاکرات و ادامه سیاست خارجی مقاوم ایران علیه آمریکا گفت: جمهوری اسلامی به دلایل مانند بی‌تعهدی آمریکا در برجام، عدم اعتماد ایران به آمریکا، اینکه آمریکا به دنبال مذاکره نیست بلکه به دنبال قطع قدرت موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران، مذاکره در شرایط فعلی یعنی اینکه فشار و تهدید اثرگذار بوده و امتیاز بیشتری طلب می‌کند، پذیرش مذاکره در شرایط تهدید یعنی ذلت و خواری و مذاکره با آمریکا به امید به دست آوردن سود با رفع زیان مصداق دوری از وعده نصرت الهی است.
  
بابائیان در پایان اظهار کرد: در سی ‌اُمین سالگرد ارتحال امام راحل، ملت و مسئولین بدانند که امام، اقدامات دشمن شادکن، هجمه به اعتقادات مسلمانان، جدایی دین از سیاست، ذلت‌پذیری در مقابل استکبار، عدم اولویت قرار داشتن مصلحت نظام، ورود لیبرال‌ها به صحنه قدرت، عدول از قانون، زیر سوال بردن دفاع مقدس، اختلافات زیربنایی و اصولی بین یاران انقلاب و دنیاگرایی روحانیت را تحمّل نمی‌کردند.

 
انتهای پیام/

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما