تاریخ انتشاريکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۱
کد مطلب : ۳۸۸۶۵۳
یک مقام مسئول گفت: : ۹۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی که بصورت قاچاق به کشور وارد می شود تقلبی و بی کیفیت است.
۰
plusresetminus
90 درصد لوازم آرایشی قاچاق،‌تقلبی است
به گزارش بلاغ، حمید مقیمی؛ دبیر انجمن لوازم آرایشى و بهداشتی اظهار کرد: ۶۰ تا ۷۰ درصد از لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در بازار خارجی و به عبارتی وارداتی است که بیشتر از کشور‌های اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا وارد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سه هزار واحد صنفی در تهران مشغول به فعالیتند افزود: از این تعداد ۷۰۰ تا ۸۰۰ واحدصنفی، بودن جواز کسب پروانه درحال فعالیت هستند. ضمن اینکه در این صنف، ۷۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.
دبیر انجمن لوازم آرایشى و بهداشتی با بیان اینکه کالا‌هایی که از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود توسط سازمان غذا و دارو آزمایش می‌شود، تصریح کرد: ۹۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی که بصورت قاچاق به کشور وارد می شود تقلبی و بی‌کیفیت است (به دلیل نبود نظارت بر کیفیت آن، این اجناس را می توان جزء کالاهای تقلبی و بی‌کیفیت دانست) و عمده کالاهای قاچاق در این صنف می تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد که البته این اجناس با قیمت کمتر هم در بازار عرضه می‌شوند.
مقیمی گفت: باید تلاش کنیم که قاچاق در کشور به حداقل برسد و بدون شک مهم ترین انگیزه برای قاچاق سودآوری است.
دبیر انجمن لوازم آرایشى و بهداشتی ابراز امیدواری کرد که باتوجه به اینکه امسال به نام رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، بسیاری از کمبودها در این صنف و همچین ورود قاچاق در کشور به حداقل برسد.
به گفته مقیمی، درحال حاضر افزایش قیمتی را در این صنف شاهد نیستیم اما اگر مسئولان ذیربط همکاری را با ما نداشته باشند ممکن است قیمت ها افزایش یابد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تعامل و گفتگوی سازنده با دنیا
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
ویروس بی‌حجابی و ویروس کرونا
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
معیشت یا عفت؛ دوراهی ناخوانده عصر جدید
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷