تاریخ انتشارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
کد مطلب : ۳۸۸۶۱۸
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای وموسسه فنی و حرفه ای پرومکابیل کشور سنگال در راستای همکاری های علمی و بین المللی منعقد شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،به نقل از روابط عمومی دانشگاه فنی وحرفه ای، صبح امروز ممدوپاکی تیام رییس موسسه فنی و حرفه ای پرومکابیل (promecabile) کشور سنگال در رأس هیأتی  با حضور در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای با ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای و فرج اله طالبی اتوئی مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای دیدار کردند و تفاهم نامه همکاری به امضا رساندند. 

بنابراین گزارش در این دیدار ضمن معرفی کامل ظرفیت ها و توانمند های بالقوه دانشگاه فنی و حرفه ای به طرفین سنگالی زمینه های همکاری دانشگاه با کشور سنگال مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

با توجه به درخواست و نیازهای مطروحه از طرف هیأت سنگالی، پذیرش دانشجو سنگالی در دانشگاه فنی و حرفه ای ، برگزاری دوره های کوتاه مدت برای مدرسین سنگالی، برگزاری دوره های مشترک برای دانشجویان سنگالی در کشورسنگال و در برنامه دراز مدت تأسیس دانشگاه فنی و حرفه ای در این کشور در رشته های مکانیک، برق خودرو، ماشین آلات کشاورزی، طراحی و ساخت جواهرات و کار بر روی چرم از مفاد اصلی این تفاهم نامه است.

در همین راستا روز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ماه، هیأت سنگالی از کارگاه ها، آزمایشگاه ها و نوآوری های دانشکده فنی و حرفه ای پسران انقلاب اسلامی تهران بازدید کردند و امکانات موجود در مراکز را بسیار مطلوب ارزیابی کردند.

گفتنی است؛ سنگال با نام رسمی جمهوری سنگال، کشوری در غرب آفریقا است و پایتخت آن داکار است. اگرچه سنگال نه کشور پهناوری است و نه موقعیتی راهبردی دارد، با این حال نقش برجسته‌ای در سیاست قاره آفریقا بازی می‌کند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عبور روحانی در برجام از خطوط قرمزها
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
اربعین اجتماع بزرگ حق طلبان و مقدمه ظهور
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
اربعین حلقه‌ای بین بعثت و ظهور
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
اربعین پای پیاده حَرَمت می‌چسبد
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷