تاریخ انتشارجمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
کد مطلب : ۳۸۸۴۳۷
امام جمعه محمودآباد گفت:مردم باید با الگوگیری از فتح خرمشهر برای استمرار جریان زلال انقلاب اسلامی با این رویکرد توجه کرده و در تصمیمات و انتخاب‌های خود به این نوع روحیات اعتماد کرده که گره‎ها با اقدامات و روحیه جهادی در همه عرصه‌ها می‎تواند به نتیجه برسد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‎های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: سوم خرداد در تاریخ ملت بزرگ ایران جریانی ماندگار برای همیشه تاریخ این کشور است.

وی با اشاره به فرمایش امام(ره) که فتح خرمشهر فتح ارزش‌هاست،افزود: سوم خرداد پرچم و نماد مقاومت و ایستادگی این مردم است و این روز قطب نمایی بوده که همگان بدانند عزت و سربلندی ایران اسلامی مدیون و مرهون ایثارگری‌های رزمندگانی است که به همه ارزش‌های مادی پشت کرده و تنها با خدای متعال معامله کردند.

موسوی خاطر نشان کرد: این فتح زمانی محقق شد که همه توانمندی‌های دنیای مادی در اختیار دشمن این انقلاب قرار گرفته و با همه این اوصاف جریان فطرت‌گرا بر همه این توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها پیروز شده است.

امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: این روز مقدس گواه این مطلب هست که گره‎ها با اقدامات جهادی و روحیه جهادی در همه عرصه‌ها می‌تواند به نتیجه برسد و مردم باید با الگوگیری از این فتح مقدس برای استمرار جریان زلال انقلاب اسلامی به این نوع رویکرد توجه کرده و در تصمیمات و انتخاب‌های خود به این نوع روحیات اعتماد کرده که سعادت حال و آینده کشور به دستان پاک و اراده‌های زلال و آرمانی چهره‌های جهادی و بسیجی در امتداد جریان مستمر فتح خرمشهر بستگی دارد که درنگ در این موضوع و آزمون و خطا کردن به مصلحت نیست.

وی درباره سالروز تشکیل مجلس عنوان کرد:هفتم خرداد هر سال مصادف با تشکیل نهاد مهم و کلیدی مجلس شورای اسلامی بوده و در روزهای جاری که پایان سومین سال مجلس دهم و آغاز چهارمین و آخرین سال عملکرد این قوه مهم است.

موسوی یادآور شد: بر اساس الزامات قانون اساسی و شرح وظایف ارکان نظام برای مجلس شورای اسلامی بعنوان مهمترین قوه و در راس امور جایگاه رفیعی تعریف شده است و با این سوال به ارزیابی کارکردها پرداخته و اعلام می‎داریم آیا عملکرد سه ساله این مجلس در طراز قوه در راس امور در ابعاد مختلف بوده است یا خیر؟

وی در ادامه بیان کرد: جای نمایندگان در تنگناهای مردم در یک سال اخیر در کدام جهت بوده است ،آیا ضیق معیشت و گذران زندگی به آقایان نماینده هم فشار آورده است،آیا جهت گیری قانون گذاری در مسیر عملی کاهش مشکلات مردم بوده است،آیا وکلای محترم انتظارات مقام معظم رهبری را عملیاتی کرده‌اند؟

این مسؤول افزود:آیا مشکلات مردم برای آنها اصل بوده یا بده بستان‌های سیاسی و امتیازگیری‌های متعارف با دولت محور کار بوده است در این شرایط مردم قاضی خوبی برای کارکرد وکلای محترم هستند.

وی تصریح کرد:آیا وکلا در جنگ اقتصادی استکبار جهانی جهادی،بسیجی و شبانه‌روزی عمل کرده‌اند ،افت و خیزهای در تصمیمات خانه ملت در حوزه‌های گوناگون در سال‌های اخیر نشان از حکایت‌هایی داشته که باید ملت بزرگ به آن اندیشیده و در آینده و تصمیمات سیاسی خود با بصیرت و دقیق‎تر عمل کرده و با واقع بینی به معیارهایی دست پیدا کرده که انتخابی متناسب با ویژگی‎ها و نیازمندی‌های مقطع گام دوم انقلاب در عملکرد باشد.

موسوی افزود:روحیه جهادی،بسیجی،ولایتمداری،پاکدستی،ساده زیستی،دور از بده بستان‌های سیاسی و ملاحظه کاری افراطی،همدردی با مردم در افت و خیزها از شاخصه‌های یک نماینده مجلس بوده که در انتخاب آتی آزمون بزرگی پیش روی ملت خواهد بود.

امام جمعه محمودآباد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان،اظهار کرد:هر ساله منشوری از جهت گیری‌های مورد نیاز کشور در زوایای مختلف در دسترس همگان قرار گرفته و سلوک در حکومت داری امسال متنوع،عمیق،راهبردی و همه شمول بوده که امید است مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

 وی یادآور شد:دیدار اخیر رهبری با تشکل‌های دانشجویی و نخبگان جوان سراسر کشور در ابعاد مختلف دارای مضامین و راهکارهای اجرا کردن مراحل گام دوم انقلاب و بیانیه انقلاب را در همه سطوح تعقیب و سخنان سرشار از نگاه بلند آرمانی و عملیاتی و امیدوارانه به آینده کشور را به جوانان خطاب قرار دادند.

موسوی در پایان گفت:با این بیانات صریح در نوع ورود دانشجویان به عرصه‌های مختلف کشور جای هیچگونه تعلل،تردید و سستی وجود نداشته و گروه‌ها و هسته‌های سیاسی،علمی،جهادی،دانش بنیان،نهضتی،انتقادی باید برای حرکت به سمت قله پیشرفت و حرکت تمدنی انقلاب اسلامی بدون اتلاف وقت وارد میدان شوند و با امید شاهد زوال فرهنگ منحط آمریکایی_اسرائیلی باشیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما