تاریخ انتشارجمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
کد مطلب : ۳۸۸۴۱۹
امام جمعه نکا با اشاره به وجود بسیاری از مشکلات در زمینه عدالت اجتماعی در سطح جامعه، گفت: انقلاب اسلامی ایران عدالت و استکبارستیزی علی(ع) ترا الگوو قرار داده و به توفیقات خوبی نیز دست یافته است.
۰
plusresetminus
عدالت و استکبارستیزی علوی نقشه راه انقلاب اسلامی است/ ملت ایران حاضر نیست نوکر باشد
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نکا با اشاره به ویژگی‌های امیرالمونین، عدالت و استکبارستیزی را مهمترین خصوصیت علی(ع) برشمرد و اظهار کرد: ما انقلاب اسلامی را با شعار عدل علوی شروع کردیم و مردم را به عدل علوی دعوت کرده و وعده دادیم.

وی افزود: پس از پیروزی در زمینه اجرای عدالت اجتماعی مشکل داریم چراکه عدالت اجتماعی مبتنی بر عدالت اخلاقی است و تا انسان عدالت اخلاقی نداشته باشد و خود عادل نباشد عدالت اجتماعی هم نمی‌تواند به وجود بیاورد.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: البته ما بی‌توفیق نیز نبوده‌ایم بلکه در بسیاری از زمینه‌ها توفیقات خوبی را در اجرای عدالت داشتیم اما بازهم مشکلات زیادی را نیز شاهد هستیم و بخشی از نارضایتی‌های مردم نیز به همین جا بر می‌گردد.

این مسئول اضافه کرد: مردم از کمبود در صورتی که عدالت و مساوات در آن رعایت شده باشد ناراحت نمی‌شوند اما از تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها ناراحت می‌شوند.

* ملتی که حاضر نیست نوکر باشد

محمدی لائینی در تبیین سازش‌ناپذیری با ظالمان به عنوان دومین ویژگی علی(ع)، تصریح کرد: ما ملتی هستیم که علی داریم و علی یعنی عدالت و سازش‌ناپذیری با استکبار و امروز نیز این انقلاب اسلامی بر اساس همین الگو در برابر استکبار جهانی سر خم فرود نمی‌آورد و حاضر به سازش با استکبار جهانی نیست.

وی افزود: ترامپ در روزهای گذشته کل ملت ایران را تروریست خوانده چراکه ما مردم ایران حاضر نیستیم نوکر آمریکا باشیم بنابراین به آمریکا، آمریکا دوستان و ابزار و ایادی آمریکا اعلام می‌کنیم براساس سیاست اسلامی حضرت علی(ع) هیچگاه تسلیم ظالمان نخواهیم شد.

* دغدغه جمعیت

در ادامه محمدی لائینی به مناسبت‌های هفته پیش رو پرداخت و ضمن تقدیر از نیروی انتظامی و دستگاه قضا در کشف و نابودی جرائم، اظهار کرد: با وجود مطلوب بودن وضعیت امنیت در سطح شهرستان اما ناامنی‌هایی در سطح شهر وجود دارد که کشاورزان در زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها گلایه دارند.

وی افزود: البته این تنها کار نیروی انتظامی و دستگاه قضا نیست بلکه تما پایگاه‌های مقاومت روستاها و محلات در کنار دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی همه باید پای کار بیایند و با یکدیگر منسجم شوند تا راهکاری را برای ناامن کردن شرایط برای سارقان و ایجاد امنیت بیشتر در شهرستان فراهم آورند.

امام جمعه نکا با بیان اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، خاطرنشان کرد: فشار خون بالا یک بیماری نهفته و ناشناخته است که بسیاری خبر ندارند و خطرناک هم می‌تواند باشد که باتوجه به ادامه داشتن تا نیمه خرداد نسبت به کنترل فشار خون از سوی مردم اقدام شود.

این مسئول با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج، قناعت خانواده‌ها به تک فرزندی و زوج‌هایی که از نظر باروری مشکل دارند، اضافه کرد: این آمارها و شرایط، دورنمای جمعیت ما را نگران‌کننده می‌سازد که تغییر جمعیت یک تغییر مثبتی نیست و باید همه در این زمینه هوشیار باشیم.

وی گفت: تعداد آمار حسینیه‌ها و شیعه‌ها در قبال رفتاری که ما درباره ازدواج داریم، دارد کم می‌شود چراکه سن ازدواج به 30 تا 40 می‌رسد و بعد از ازدواج هم به یک فرزند کفایت می‌کنند که در کنار آمار ناباروری‌ها می‌تواند مشکلات بیشتری را برای جمعیت کشور پدید آورد.

* نصیب و فتح خداوند برای رزمندگان اسلام

محمدی لائینی به اهمیت ایام قدر در ماه مبارک رمضان پرداخت و تصریح کرد: این روزها و شب‌های مبارک را باید گرامی داشته و فرصت این ایام را قدر دانسته و از آن استفاده کنیم.

وی به فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: خرمشهر هم نصیب و هم فتح را تجربه کرد که در عملیات بیت‌المقدس باتوجه به توان تجهیزاتی و نیرویی دشمن نتوانستند در برابر رزمندگان اسلام تاب بیاورند.

خطیب جمعه نکا با بیان معطلی 35 روزه دشمن برای تسخیر خرمشهر در مقابل تنها چند صد رزمنده، اذعان کرد: اما رزمندگان اسلام در عملیات بیت‌المقدس در برابر چند 10 هزار نیرو به موفقیت دست یافتند.

محمدی لائینی گفت: همچنین دزفول مظلوم ما در برابر توان بالای دشمن شهدای فراوانی را تقدیم کرد اما مقاومت کردند و فرار نکردند که این‌ها برای ما جای شکر و تقدیر دارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مهم، نگهداشتن خط و خاکریزاست
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
این ره که تو می روی به ترکستان است
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱