تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۳۸۷۲۵۹
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز گفت: جشنواره گل محمدی با تجلیل از نخبگان هنری و فرهنگی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، برگزاری مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان غیرعمد و اجرای مراسم گُل غلتان نوزادان همراه خواهد بود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمدحسن زارعیان در گفتگو با خبرنگار  ضمن اعلام برنامه‌های دومین جشنواره گل محمدی، گفت: برای دومین سال پیاپی، روز جمعه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، جشنواره گل محمدی در منطقه ییلاقی منشاد شهرستان مهریز با برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، توسعه گردشگری و آشنا کردن مردم با آداب‌ورسوم روستای منشاد و با نحوه برداشت گل محمدی و گلاب‌گیری است. برپایی نمایشگاه گلاب و گل محمدی، غرفه محصولات محلی و صنایع‌دستی در راستای حمایت از اشتغال و تولید داخلی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی بابیان اینکه این جشنواره از ۱۶:۳۰ دقیقه عصر آغاز و تا پاسی از شب ادامه خواهد داشت تأکید کرد: تجلیل از حافظان قرآن و هنرمندان برگزیده تئاتر استان و اجرای نمایش خیابانی، برگزاری مراسم گل‌ریزان برای آزادی زندانیان غیر عمد و آبرومند؛ همچنین اجرای گروه سرود توسط گروه سرود رهپویان حرم ازجمله برنامه‌هایی است که برای این جشنواره تدارک دیده‌شده است.

 زارعیان همچنین تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ویژه این جشنواره، تهیه اتاقی پر از گل محمدی و ارائه خدمات عکس‌برداری است تا افرادی که تمایل دارند، طبق رسوم قدیم یزد، نوزادان خود را در این اتاق گُل غلتان کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خدا را شکر که دشمنان ما احمق‌اند
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
مزدوران ملکه و ترامپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
آقای روحانی! لطفا رئیس جمهور باشید
شورای نگهبان، امانتدار آرمان‌ها
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵