وی تصریح کرد: فاصله بین دو تیم کم است و بازی زیبایی خواهد بود.

سرمربی فولاد افزود: خیلی از مردم خوزستان اینجا زندگی می‌کنند، دعوت می‌کنم بیایند فولاد و ذوب‌آهن را تشویق کنند تا بازی زیبایی را تماشا کنیم.

وی بیان داشت: شفاف می‌گویم وقتی آمدم تیم نتیجه خوبی نگرفته بود و شرایط بدی داشت، با تلاش زیاد و همکاری با باشگاه تیم خوبی ساختیم و در مدتی در روندی بودیم که برای قهرمانی می‌جنگیدیم، در چند بازی نتیجه لازم را نگرفتیم.

قطبی در ادامه گفت: یکی از ملاک‌های من این است نمایش در سطح بالا باشد اما توان آن را نداشتیم، کارآیی برای نتیجه‌گیری را هم نداشتیم، تا رسیدن به کارآیی لازم به بازیکنان و شخصیتی لازم داریم که تجربه و کیفیت داشته باشند و اندیشه و انگیزه برای رسیدن به جاهای بالا داشته باشند.

سرمربی فولاد تصریح کرد: مهره‌های لازم در هر پست را نداشتیم اما بازیکنان بهترین تلاش را کردند، از همکاری با آن‌ها لذت بردم و عشق خوبی در تیم است؛ به همین دلیل در رده ششم هستیم و بازی‌های خوبی انجام می‌دهیم و از تیم‌های بالای جدول 7 امتیاز گرفتیم، در 2 بازی مانده می‌خواهیم ششم جدول تمام کنیم.

وی عنوان کرد: برای سال بعد صحبت‌هایی داشته‌ایم و ادامه خواهد داشت، دوست دارم در باشگاهی باشم که انگیزه‌ها هماهنگ باشد، دوست ندارم انگیزه‌هایم بیشتر از باشگاه باشد و  این قضیه برای من باید شفاف شود.

قطبی در خصوص ذوب‌آهن گفت: فکر می‌کنم منصوریان روحیه پیروزی دارد و این روحیه را به تیم می‌دهد، وقتی بازیکن بود جنگجو و محکم بوده است و این اندیشه را به تیم آورده است، به دلیل بازی آسیایی چرخش در بازیکنان دارد و از بازیکنان زیاد استفاده می‌کند که انگیزه را بالا نگه می‌دارد، ذوب‌آهن همیشه مدیریت خوبی در بیرون زمین داشته و بازیکنان خوبی داشته است.

سرمربی فولاد در خصوص وضعیت فوتبال بیان داشت: طبیعی است بعد از 8 سال پیشرفت در فوتبال کشور داشته‌ایم، از نظر حرفه‌ای بودن، فنی، جسمی، زیرساخت و کیفیت زمین پیشرفت داشته‌ایم اما هنوز خیلی کار داریم؛ در این 8 سال پیشرفت زیادی داشته‌ایم.

وی افزود: به مدیرانی احتیاج داریم که نیاز را درک کند و فراهم‌آوردن ابزار مورد نیاز تیم را بلد باشد، سرعت فوتبال ما می‌تواند تندتر شود و می‌توانیم بازی‌های جذاب‌تری انجام دهیم.

قطبی تصریح کرد: اگر نگاه انتقادی داشته باشیم این‌گونه است که شاید 20 دقیقه بازی خوابیده است، 20 دقیقه دعوا بین بازیکنان، مربیان و داوران است، 20 دقیقه توپ بیرون زمین است و بازی 30 دقیقه جذاب باشد اما در ژاپن حداقل 60 دقیقه توپ در زمین است و بازی را جذاب‌تر می‌کند.

سرمربی فولاد در پایان گفت: باید سعی کنیم با سرعت بیشتری بازی کنیم، کیفیت زمین کمک می‌کند اما در شهرستان‌ها چمن کیفیت مناسب ندارد و اجازه نمی‌دهد بازی جذاب شود؛ فوتبال اروپا تند است اما زمین‌هایشان خوب است.