اما این پایان خوش استقلال نبود، استقلالی ها در بازی دربی با یک گل نتیجه را به رقیب سنتی خود یعنی پرسپولیس واگذار کردند تا نه تنها در این سه سال اخیر در جدول لیگ برتر پایین تر از سرخپوشان باشند بلکه این دربی را هم واگذار کردند. همین باخت استقلالی ها را وارد حاشیه کرد و انتقادات از شفر قوت گرفت، اگرچه سرمربی استقلال پس از آن بازی با پیروزی بر الهلال سعی کرد این باخت فراموش شود اما تیفوسی ها استقلال به هیچ وجه از شفر راضی نبودند تا اینکه پس از تساوی و باخت در آخرین بازی مقابل پدیده پرونده شفر در استقلال بسته شد.

فرهاد مجیدی حالا با شرط اینکه فصل آینده سرمربی استقلال نباشد قبول کرده در بازی های باقیمانده آبی پوشان رهبری تیم استقلال را بر عهده گیرد.

به نظر می رسد فرهاد مجیدی چنین شرطی را گذاشته زیرا تجربه مربیان جوان استقلال را پیش روی خود دارد و نمی خواهد از محبوبیت وی کاسته شود.

باید از سویی منتظر ماند و دید سرنوشت فرهاد مجیدی با استقلال چه می شود و از سوی دیگر حالا مدیران این باشگاه با بدهی شفر روبرو هستند، هزینه ای که گفته می شود در حدود بالای 10 میلیارد تومان است .حالا استقلال باید به فکر پرداخت طلب شفر باشد تا برای آینده این تیم مشکلی به وجود نیاید.