تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
کد مطلب : ۳۸۴۴۴۶
سیمور کاسل، چهره آشنا در فیلم‌های کلاسیک و نامزد یک دوره اسکار در سن ۸۴ سالگی در گذشت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،سیمور کاسل بازیگر پرکار در عصر کلاسیک سینمای هالیوود با یک نامزدی اسکار برای فیلم «چهره ها» و بازیگر فیلم‌های مستقل مشهور در آمریکا و بازیگر چندین فیلم با کارگردانی جان کاساوتیس و وس اندرسون، در سن ۸۴ سالگی بر اثر بیماری آلزایمر در گذشت. او بازیگر مورد علاقه اندرسون بود و در فیلم‌هایی به کارگردانی وی مثل راشمور (۱۹۹۸)، خانواده اشرافی تننبام (۲۰۰۱)، زندگی در آب با استیو زیسو (۲۰۰۴) بازی کرده است.

کاسل متولد ۱۹۳۵ است و اولین فعالیت هنری اش را در سال ۱۹۵۹ با فیلم «سایه ها» آغاز کرد که عضو کوچکی از این مجموعه و نامش در عوامل این فیلم آورده نشده است و حتی دستمزدی هم بابت این فیلم نگرفت.

کاسل همکاری‌های متعددی با جان کاساوتیس داشته است و در سال ۱۹۶۸ با فیلم چهره‌ها به کارگردانی کاساوتیس توانست نامزد اسکار شود و جایزه جامعه بین المللی منتقدین را برای بهترین پیشرفت دریافت کند، کاساوتیس در سال ۱۹۸۹ در سن ۵۹ سالگی به دلیل بیماری کبد در گذشت و همکاری این دو به این صورت به پایان رسید.

کاسل در انجمن بازیگران آمریکا نیز فعالیت داشته است و دو بار در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ برای ریاست این انجمن نامزد شده بود که البته با موفقیت همراه نشد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما