نماینده شرق مازندران در مجلس مطرح کرد

استقلال و آزادی بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
کد مطلب : ۳۷۹۲۴۳
نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی استقلال و آزادی در عرصه‌های مختلف را بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی برای ملت ایران برشمرد و گفت: اما این انقلاب برای مسئولان نیست برای آن انسان‌هایی که از منصب و مقام‌شان سوء استفاده کردند نیست بلکه این انقلاب برای مردم و خانواده معظم شهدا است.
۰
plusresetminus
استقلال و آزادی بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی
به گزارش بلاغ، علی‌محمد شاعری در مراسم راهپیمایی 22 بهمن سال 97 شهرستان نکا بازگشت هویت دینی و ملی به مردم ایران اسلامی با انقلاب را از دستاوردهای بزرگ نهضت برشمرد و اظهار کرد: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی آزادی به ملت ایران بود که امام راحل به ملت ایران برگرداند.

وی افزود: ما با انقلاب اسلامی حق انتخاب شدن و انتخاب کردن را پیدا کردیم، ما دارای آزادی بیان، روزنامه و پارلمان شدیم، نماینده و رئیس جمهور را به صورت مستقیم و رهبری را به صورت غیرمستقیم خودمان انتخاب می‌کنیم.

نماینده نماینده با بیان استقلال را دیگر دستاورد انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: دستاورد دیگر انقلاب ما، استقلال ایران اسلامی بود چرااکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وزرا، حتی شاه و مسئولان رده چندم ایران اسلامی ما را آن زمان یا آمریکایی‌ها یا انگلیسی‌ها انتخاب می‌کردند.

این مسئول اضافه کرد: انقلاب ما به رهبری امام عزیزمان و شما مردم حق دخالت را از بیگانگان سلب کرد، الان هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که مدعی باشد در امور داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران دخالت می‌کند.

وی گفت: دستاورد دیگر انقلاب ما برگرداندن هویت ایرانی هویت ملی و هویت اسلامی به ما بود چراکه ما وابسته به فرهنگ غرب بودیم اما الان فرهنگ اسلامی و فرهنگ ایرانی ما زبانزد خاص و عام شده است.

* صعود به رتبه هفتمین قدرت جهانی

شاعری خودکفایی و رسیدن به استقلال اقتصادی را ثمره دیگر انقلاب خواند و تصریح کرد: در حوزه‌های انرژی، برق، کشاورزی، صنعت هواوفضا، خودروسازی، پتروشیمی، سیمان، فولاد و در همه این مواردی که عرض کردم جمهوری اسلامی ایران جزو 20 کشور اول دنیا قرار گرفته است.

وی افزود: ما در صنعت فولاد رتبه چهاردهم،در بخش بهداشت و سلامت رتبه نوزدهم، در فناوری هسته‌ای و صنعت هواوفضا جزو 10 کشور اول دنیا بوده و در کشاورزی در رتبه چهاردهم قرار داریم که همین امسال در گندم با رکورد 14و نیم میلیون تن وهمچنین در تولید شکر به خودکفایی رسیدیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: با افتتاح پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس صادر کننده بنزین در دنیا شده و در حوزه برق نیز 10 برابر قبل از انقلاب تولید انرژی داریمبه شکلی که 7 هزار مگاوات تولید برق ما قبل از انقلاب بوده اما اکنون آن را به حدود 80 هزار مگاوات رسانده‌ایم که اینها همه دستاوردهای مهم اقتصادی ما در بعد از انقلاب به شمار می آیند.

این مسئول با بیان تولید 95 درصد از داروهای درمانی مورد نیاز کشور در داخل، اضافه کرد: در حوزه فناوری نظامی هم در تنوع تسلیحات و هم در تعداد نیروهای نظامی کشور چهاردهم دنیا هستیم که چرایی عدم توانایی کشورهای خارجی و آمریکای جنایتکار در داشتن چشم چپ به کشور عزیزمان همین است.

وی گفت: اینها همه دستاورد اقتصادی و سیاسی کشور ماست که با همه این عوامل اکنون ایران اسلامی بعد از کشور آمریکا، چین، ژاپن، روسیه، آلمان و هند، ایران به عنوان هفتمین قدرت جهانی و هجدهمین قدرت اقتصادی دنیا محسوب می‌شود.

* نقشه همیشگی دشمنان برای انقلاب اسلامی

شاعری تأکید کرد: این دستاوردها به برکت حضور مردم، خون شهدا و با تقدیم بیش از 220 هزار شهید در راه انقلاب به دست آمده است که همه تلاش‌ها بر این است که چه در کشور و چه در شرق مازندران تحولات اساسی صورت بگیرد.

وی افزود: اما همه ما با نامردی‌های روزگار مواجه شدیم و تحریم ظالمانه علیه ما در سال‌های اخیر شدت پیدا کرد تا جایی که آمریکای جنایت کار و عهدشکن از اول امسال از برجام خارج شد، برجامی که خودش امضا کرده بود اما ناجوانمردانه و یک جانبه عهد را شکست و از معاهده برجام خارج شد.

نماینده شرق مازندران بیان کرد: رهبر معظمم انقلاب از اول نسبت به آمریکا بی‌اعتماد بود و از ابتدا به مسئولان گفته بود که مراقب باشید ولی آمریکای جنایتکار بار دیگر در بوته آزمایش قرار گرفت و بار دیگر ثابت کرد که این کشور غیرقابل اعتماد بوده و این کشور قصد نابودی ما را دارد.

این مسئول اضافه کرد: آمریکا سه زمانبندی برای نابودی ما در اردیبهشت، تابستان و آبان ماه امسال انجام داد و قصد داشت که مردم ما جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نبینند و بر ملت ایران فشار وارد کرد.

وی گفت: شما قیمت ارز را دیدید که به دلیل بعضی بی‌تدبیری‌ها به حدود بیست هزار تومان رسانده بودند اما نهایتا همه مجلس و دولت با هدایت رهبری وارد عمل شدند و باعث شد که ما امسال از این پیچ خطرناک به لطف خدا و با وحدت و همدلی عبور کنیم و جشن چهل سالگی انقلاب را با کمک شما مردم برگزار کردیم.

* مشکلات اصلی کشور که هم مردم و می‌دانند هم مسئولان

شاعری بیکاری، سوء مدیریت، فساد اداری را مشکل اصلی کشور برشمرد و اظهار کرد: اینها را هم مردم و هم ما مسئولان می‌دانیم ولی باید با وحدت، همدلی، بصیرت و همگرایی مسئولان در کنار مردم و مردم در کنار مسئولان با یکدیگر باشیم چراکه اگر یک لحظه غفلت کنیم، آمریکا، اروپای زیاده خواه و اسرائیل به ما رحم نخواهند کرد.

وی افزود: امروز همه مردم به تبعیت از ولایت و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امام شهیدان(ره) آمدند که باید این وحدت را حفظ کرده و اختلافات سلیقه‌ای که وجود دارد را در محاسبات اساسی مدیریتی خودمان دخالت ندهیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مردم را صاحب اصلی انقلاب توصیف و خاطرنشان کرد: مردم همیشه صاحب اصلی انقلاب بودند و آن را مردم به پیروزی رساندند، منافقین را مردم از کشور خارج کردند، کودتا را مردم خنثی کردند و تحریم را هم مردم می‌توانند دور بزنند.

این مسئول اضافه کرد: این انقلاب برای شماست شما امروز آمدید تا از آزادی و استقلال خودتان و از انقلابی که خودتان کردید دفاع کنید، این انقلاب برای مسئولین نیست برای آن انسان‌هایی که از منصب و مقام‌شان سوء استفاده کردند نیست بلکه این انقلاب برای مردم و خانواده معظم شهدا است.

وی گفت: همه مسئولان با مردم در این روز عهد می‌بندیم که به عنوان سرباز ولایت و خادم ملت همچنان پای آرمان‌های امام و شهدا ایستاده و مانند یک سرباز هر آنچه را که در توان داریم پیگیری کنیم.

* روی خوش رونق و رفاه با انقلاب اسلامی در منطقه

شاعری در بخش دیگر سخنان خود به دستاوردهای انقلاب اسلامی در منطقه شرق مازندران پرداخت و تصریح کرد: در شرق مازندران هم علی‌رغم همه مشکلات مالی و اقتصادی که وجود دارد اما چشم‌انداز روشنی را در پیش داریم.

وی افزود: بنا است تا درحوزه‌های مختلف در بخشهایی مانند بهداشت و درمان، انرژی، کشاورزی، صنعت و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد و در حوزه گردشگری اقدامات اساسی انجام گیرد.

نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در حوزه بهداشت و درمان تعریف کردیم که در سال‌های آینده باید شرق مازندران به اندازه میانگین استان مازندران تخت بیمارستانی داشته و بیمارستان‌ها را یکی پس از دیگری آغاز به کار شده است.

این مسئول اضافه کرد: 80 درصد مردم روستایی و 98 درصد مردم شهری ما در کشور از نعمت گاز برخوردارند اما چرا نباید مردم هزارجریب گاز داشته باشند برهمین اساس طبق اقدامات صورت گرفته تا تابستان سال آینده به همه روستاهای هزارجریب گازرسانی خواهد شد به گونه‌ای که هفته آینده یا تا دهم اسفندماه حداکثر 33 روستای دیگر منطقه هزارجریب نکا را گازرسانی خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته با حضور ریئس جمهور و چند تن از وزرا ظرفیت تخلیه بارگیری منطقه ویژه امیرآباد دو برابر شد، ماه گذشته 100 کشتی در منطقه ویژه امیرآباد اقدام به تخلیه و بارگیری کردند و 395 هزار تن بار در آنجا تخلیه و صادر گردید که الان حدود 840 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در منطقه امیرآباد در حال انجام است که برای 1500 نفرظرف یکی دو سال آینده شغل ایجاد می‌کند.

* پیشرفت چشمگیر در راه، آب، کشاورزی و اشتغال

شاعری تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل جاده ای 240 کیلومتر در مسیرهای نکا به دریا، بهشهر به دریا، رستمکلا به دریا و همچنین در مناطق محروم هزارجریب جاده را در دست اقدام دارد.

وی افزود: در بخش آبرسانی هم 90 روستا را در دست برنامه‌های آبرسانی قرار دارند همچنین در فاضلاب شهری نکا، بهشهر و گلوگاه تلاش شد تا اعتبار و ردیف جدیدی گرفته شود و دولت هم کمک کرد تا این کار شروع شد و فاز دوم طرح تصفیه فاضلاب شهر نکا نیز به زودی شروع خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در مدیریت شهری نکا نیز کارهای بسیار خوبی در شهر شروع شد که بازگشایی مسیر سی متری و مبلمان قرمرض که در دستور کار قرار گرفته بخشی از اقدامات بوده است.

این مسئول اضافه کرد: در حوزه اشتغال هم از اعتبارات بنیاد برکت و هم از اعتبارات سامانه کارا استفاده و تلاش شد تسهیلات ارزان قیمت 6 و چهار درصد را تا آنجایی که امکان صدور مجوز وجود دارد برای متقاضیان با همکاری بانک‌ها اقدام شود تا بخشی از بیکاری نیز کاهش پیدا کند.

وی گفت: مسائل دیگری که در حوزه کشاورزی برای گندمکاران وجود دارد تا امسال گندم کیلویی هزار و 300 تومان بود و امسال به کمک مجلس و دولت این رقم به حدود هزار 700 تومان رسانده شد یعنی هر کیلویی 400 تومان اضافه شد تا یک کمک جدی برای کشاورزان شود.

* افزایش فشار آب شرب شهری نکا

شاعری اظهار کرد: آبگیری سد گلورد که سال‌ها مانده بود و همه عزیزانی که قبلاً هم نماینده بودند تلاش کردند و آن در این دوره با 220 میلیارد تومان به پایان رسید و تا روز گذشته در منطقه گلورد حدود هفت میلیون متر مکعب آب پشت سدها ذخیره شده بود که الان به شدت در حال توسعه کانال‌ها قرار داریم.

وی افزود: آب شرب شهر نکا که مواجه با افت فشار بود با 2ونیم میلیارد تومان که 3 کیلومتر خط انتقال آن درحال اجرا است و بنای آن وجود دارد تا پایان خرداد مخزنی که در آبلو وجود دارد تقویت شده و جلوی افت فشار آب گرفته شود.

شاعری در پایان گفت: همه تلاش ها این است که در بخش آب، بهداشت و درمان، کشاورزی و صنعت اقداماتی انجام گیرد که شرمنده مردم، شهدا و امام عزیزمان نشویم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما