تاریخ انتشارجمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۳۶۹۹۸۱
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران قدرتمندترین یگان بالگردی خاورمیانه است، گفت: با توجه به تحریم‌های دشمن امروز حتی یک قطعه کوچک بالگرد به ایران فروخته نمی‌شود اما جوانان این سرزمین به دانش بومی سازی قطعات دست پیدا کردند و بالگردها با تکنولوژی روز آماده پرواز است و هوانیروز به عنوان سرباز ولایت و مردم به خدمت خود ادامه می‌دهد.
۰
plusresetminus
هوانیروز ارتش ایران قدرتمندترین یگان بالگردی خاورمیانه است/پوشش اورژانس هوایی 17 استان توسط هوانیروز
به گزارش بلاغ، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی در نوزدهمین یادواره امیران، سرداران و 150 شهید شهرستان سیمرغ با محوریت امیر سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری و اولین سالگرد دو شهید خوش‌نام این شهرستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: هوانیروز و شهدای هوانیروز پیش از آغاز جنگ تحمیلی در قائله‌های جنوب، غرب و گنبد نقش به سزایی داشته و پس از ان هم در روزهای آغازین جنگ و دفاع مقدس نقش بسزایی داشتند.

وی افزود: شهید کشوری و سایر شهدا یک الگو و اسوه برای ما هستند که به اصل ولایتمداری اعتقاد راسخ داشتند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری شهید کشوری را از مومنین بالله و رجال صادق این انقلاب می‌دانستند، تصریح کرد: نقش موثر شهید کشوری در نجات پاوه را نباید فراموش کنیم همانطور که شهید چمران کشوری را ناجی پاوه می‌دانستند.

وی ادامه داد: شهید کشوری شخصی بود که اولین پرواز شب عملیاتی در منطقه کردستان را برای نجات پاوه انجام داد که حتی قبل از انقلاب هم چنینی پرواز شبی انجام نشده بود.

قربانی با اشاره به اینکه در روزهای آغازین جنگ که نه سپاه به آن صورت شکل گرفته بود و در ارتش هم تغییر و تحولاتی داشتیم شهید کشوری تیم‌های بکاو و بکش هوانیروز را برای اولین بار تشکیل داد و به مقابله با تهاجم دشمن پرداخت.

وی افزود: هوانیروز و نیروی هوایی دو یگانی بودند که در ساعات ابتدایی جنگ وارد عمل شدند و پس از آن‌ هم در عملیات‌های مختلف مثل عملیات مروارید و اچ 3 خوش درخشیند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه شهید شیرودی در سرپل ذهاب، شهید کشوری در ایلام و شهید وطن‌پور در جنوب بلایی بر سر رژیم بعث عراق آوردند که کمر عراق را شکست، تصریح کرد: در طول دوران دفاع مقدس هیچ عملیاتی وجود نداشت که هوانیروز در آن شرکت نکرده باشد.

وی ادامه داد: 500 هزار ساعت پرواز عملیاتی دوران دفاع مقدس که در جهان بی‌سابقه است و تقدیم 276 شهید خلبان و مهندسین پرواز گواه این موضوع است.

قربانی با بیان اینکه شهید کشوری باید الگوی خلبانان و همه جوانان باشد، اظهار کرد: امروز هوانیروز علاوه بر ماموریت‌هایی که در پشتیبانی از قرارگاه‌های ارتش، سپاه و نیوری انتظامی دارد در کنار مردم هم هست که گواه آن حضور هوانیروز در زلزله کرمانشاه بود که در طی نصف روز حدود 1100 مصدوم را جابه‌جا و حدود 600 سورتی پرواز انجام داد که یک رکورد در دنیا است.

وی افزود: امروز پوشش اورژانس هوایی 17 استان بر عهده هوانیروز است.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران قدرتمندترین یگان بالگردی خاورمیانه است، تاکید کرد: با توجه به تحریم‌های دشمن امروز حتی یک قطعه کوچک بالگرد به ایران فروخته نمی‌شود اما جوانان این سرزمین به دانش بومی سازی قطعات دست پیدا کردند و بالگردها با تکنولوژی روز آماده پرواز است.

این مسؤول در ادامه به حضور داعش در سال 93 در خانقین استا دیاله عراق و نزدیکی مرزهای ایران اشاره کرد و گفت: 17 مورد عملیات شناسایی توسط هوانیروز بالای سر داعش صورت گرفت که حتی جرات شلیک یک فشنگ به سمت ما را نداشتند.

قربانی در پایان گفت: هوانیروز به عنوان سرباز ولایت و مردم به خدمت خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما