تاریخ انتشارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
کد مطلب : ۳۶۴۲۷۷
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، با ۶ مدال طلایی که در جاکارتا کسب کرد یک رکورد تاریخی برای خود و تاریخ ورزش ایران ثبت کرد. دو هفته پیش در گفت وگو با "جوان آنلاین " گفته بود که در ۷ ماده مدال می گیرد و حالا به وعده ای که برای بازی های پاراآسیایی داده بود، عمل کرد و با کسب ۶ مدال طلا و یک نقره ، به عنوان برترین ورزشکار در رقابتهای پاراآسیایی اندونزی انتخاب شد. حالا پسر طلایی شنای ایران در جاکارتا انگشت نما شده و همه از او بعنوان یک ستاره و نابغه در پارالمپیک توکیو یاد می کنند.

 با ۶ مدال طلایی که در جاکارتا کسب کرد یک رکورد تاریخی برای خود و تاریخ ورزش ایران ثبت کرد. دو هفته پیش در گفت وگو با "جوان آنلاین " گفته بود که در ۷ ماده مدال می گیرد و حالا به وعده ای که برای بازی های پاراآسیایی داده بود، عمل کرد و با کسب ۶ مدال طلا و یک نقره ، به عنوان برترین ورزشکار در رقابتهای پاراآسیایی اندونزی انتخاب شد. حالا پسر طلایی شنای ایران در جاکارتا انگشت نما شده و همه از او بعنوان یک ستاره و نابغه در پارالمپیک توکیو یاد می کنند. 

شاهین ایزدیار پس از کسب ۷ مدال در رقابتهای پاراآسیایی جاکارتا گفت: سطح مسابقات در این دوره بسیار بالا بود. همه حریفان قدر بودند. پس از پارالمپیک این مسابقات از همه مهمتر است. من با توجه به رنکینگ اولم در شش ماده ، توانستم قهرمان شوم و فقط در یک ماده که ماده تخصصی ام نبود دوم شدم و شرمنده مردم شدم و نقره گرفتم.البته کسب ۷ مدال در ۷ روز واقعا سخت بود چون فشار زیادی را متحمل شدم.

وی در ادامه افزود: من اولین شناگر ایرانی بودم که در بازی های پارالمپیک توانستم به فینال برسم .در گفت و گوی قبلی هم گفته بودم که من پیش بینی این تعداد مدال را کرده بودم که مدال طلا بگیرم چون از ۱۰ سالگی در این رشته تمرین کرده ام و ۷ سال است به خاطر تمریناتم در مشهد ساکنم. اینقدر تمرین کرده بودم که وقتی در ماده ۱۰۰ متر اولین طلای ایران را برای کاروان ایران کسب گرفتم ، گفتم تازه اول راه هستم اما بعضی ها به من خندیدند اما بعد از کسب دومین مدال  در ماده ۱۰۰ آزاد کلاس S10نگاه ها کمی به سمت من عوض شد.طوری که تماشاگردان در سالن برای سومین ، چهارمین ، پنجمین و ششمین طلای من ، ایران را تشویق می کردند و این برای من خیلی خوشایند و لذت بخش بود. فقط در ماده ۴۰۰ متر که از قبل گفته بودم شانسی برای طلا ندارم نتوانستم طلایی شوم.در کل کسی تصورش را نداشت که بتوانم در این سطح ۶ مدال طلا بگیرم.

پسر طلایی ایران درباره رقیب اصلی اش در این دوره از مسابقات گفت: کلا چینی ها شناگران خوبی دارند و همیشه در مسابقات حرف اول را می زنند .اما چند سالی است که قزاقستان یک شناگر خوب دارد که پا به پای من در همه مسابقات مدال می گیرد.هر چند که هند هم در این دوره نشان داد که چقدر در شنا پیشرفت داشته اند.

 ایزدیار درباره انتخابش به عنوان برترین ورزشکار این رقابتها اظهار داشت: خیلی خوشحالم و افتخار بزرگی است.همه این افتخارات را مدیون مربی ام مهدی ضیایی هستم. او زحمات زیادی برای من کشیده است. هدف اصلی من پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ است که برای پرچم کشورم را به اهتزار دربیاورم. در این چند روز لقب زیادی از جمله فلپس ایرانی داده اند اما من فقط تمرکزم را روی تمریناتم دارم وخیلی توجهی به این القاب ندارم.

وی در خاتمه درباره اینکه با این افتخارآفرینی چه توقعی از مسئولان ورزش ایران دارد، گفت: همان طور که قبال گفته ام امیدوارم مسئولان قدر این رشته را بدانند.شنا رشته پرمدالی است که اگر به بچه ها انگیزه کافی دهند از جان مایه می گذرانند .ما شناگران معلول بسیار مستعدی داریم که واقعا اگر به آنها بها دهند می توانند در آینده هر کدام برای کشورمان مدال آوری داشته باشند.

منبع : جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما