تاریخ انتشاردوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۴
کد مطلب : ۳۶۳۸۴۰
عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور فعلی کشور بالاترین اختیار را در کشور داشته و در غیاب مجلس قانون وضع و نقض می‌کند و مجلس نیز از آن به خاطر شرایط ویژه کشور حمایت می‌کند، رئیس‌جمهور وقت، بیشترین اختیارات را در بین روسای جمهور از زمان بعد از انقلاب دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، احمد امیرآبادی با بیان اینکه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی لازم است تا همه مردم نگاه جامعی نسبت به نقشه‌ها و راهبردهای دشمنان انقلاب اسلامی داشته باشند، ابراز داشت: مطالعه خاطرات انصاری و فردوست از جمله کتاب‌های مهمی بوده که می‌تواند در فضای تبلیغاتی دشمنان وضعیت وخیم دوران پهلوی را به درستی نشان دهد.
وی افزود: قبل از انقلاب، رژیم پهلوی روزانه 6 میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد، درحالی‌که بعد از انقلاب اسلامی هیچ‌گاه فروش نفت ایران از 3 میلیون بشکه تجاوز نکرده است، اما وضعیت عمرانی دوران پهلوی با بعد از انقلاب اسلامی قابل‌مقایسه نیست، شاه اصولاً نفت را ارزان می‌فروخت و از بخشی از حق ملت ایران چشم‌پوشی می‌کرد، عجیب است که بخشی از پول نفت ایران به عنوان هدیه ایران برای ساخت فاضلاب شهر لندن به دولت انگلیس تقدیم شده است.
امیرآبادی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی دست‌های پشت پرده برای عصبانیت مردم فعالیت می‌کنند، مسئولانی که با تصمیم‌گیری‌های‌اشتباه و غیرمنطقی خود سبب ایجاد مشکلات معیشتی می‌شوند یا کالاهای اساسی مردم را به دست آنها نمی‌رسانند و در نتیجه سبب ناامیدی و عصبانیت مردم می‌شوند.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: کتاب هنر تحریم‌های ریچارد نفیو به عنوان طراح تحریم‌های ایران در آمریکا نکات بسیار قابل‌توجهی دارد، وی در این کتاب تصریح کرده که آمریکا صرفاً ورود چند کالا به ایران را آزاد کرده و به تمام شرکای تجاری خود نیز توصیه کرده تا نسبت به صادرات ماشین‌های لوکس و لوازم‌ آرایشی به ایران تسهیل ارائه دهد، چراکه این کار سبب می‌شود تا ارز از داخل کشور خارج‌شده و دیگر ارزی برای خرید کالاهای اساسی وجود نداشته باشد.
وی افزود: ورود خودروهای لوکس و لوازم ‌آرایشی در حالی به ایران آزاد بوده که آمریکا اجازه ورود دارو و برخی دیگر از لوازم مصرفی را به کشور نمی‌دهد، این طراحی وزارت خارجه آمریکاست اما متأسفانه برخی از مسئولان وزارت صنعت با صدور مجوز واردات خودرو عملاً در زمین و نقشه دشمن بازی می‌کنند، مسئولی که با علم به نقشه آمریکا این کار را انجام می‌دهد، خائن است و اگر بدون علم این اقدام‌اشتباه را انجام می‌دهد مسئول بی‌بصیرت است.
امیرآبادی درباره پشت پرده کمبود پوشک، اظهار داشت: تمام واردات و صفر تا صد پوشک در ایران در اختیار یک فرد ترکیه‌ای بوده و مسئولان دولت تمام اختیارات در این بخش را به این فرد خارجی داده‌اند و این فرد با احتکار این جنس سبب عصبانیت و ناراحتی مردم شده است، پتروشیمی‌ها مواد اولیه به کارخانه‌ها نمی‌دهند.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه 16 میلیارد دلار صادرات پتروشیمی در کشور است اما با کارشکنی و عدم نظارت دولتی در ارائه مواد اولیه مواد پتروشیمی این صنعت به شدت متحمل خسارت شده است، هیچ‌کدام از پتروشیمی‌های کشور دست آمریکا و ترامپ نیست که مسئولان بهانه تحریم را برای آن علم کنند، اغلب پتروشیمی‌های بزرگ کشور در اختیار وزرای دولت و نهادهای وابسته به دولت است.
وی بیان داشت: رئیس‌جمهور فعلی کشور بالاترین اختیار را در کشور داشته و در غیاب مجلس قانون وضع و نقض می‌کند و مجلس نیز از آن به خاطر شرایط ویژه کشور حمایت می‌کند، رئیس‌جمهور وقت، بیشترین اختیارات را در بین روسای جمهور از زمان بعد از انقلاب دارد، دولت اگر به وعده‌های خود عمل نکند، به‌زودی وزرای راه، صنعت، معدن و تجارت و نفت استیضاح و برکنار می‌شوند چراکه این وزرا به صورت مستمر دنبال اقدامات دیگری به جز خدمت به مردم هستند، در دولت فعلی شش بانکی که به نهادهای نظامی تعلق داشت زیر نظر دولت قرار گرفته است.
امیرآبادی خاطرنشان کرد: مسئله شفاف‌سازی اموال و دارایی‌های مسئولان نظام یکی از مطالبه‌های مهم مردمی بوده که مقاومت برخی مسئولان در برابر آن توجیه‌پذیر نیست، قوه قضائیه در ماه‌های گذشته ورود قابل قبولی در برخورد با مفسدان اقتصادی داشته است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چادر؛ ارثیه مادر
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
با دست‌های فرمانده تا بهشت
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲